You are currently viewing Na krilih Đurice do 12. zmage v sezoni
  • Post category:Novice

Vijoličasti rokometaši so v novem mestu zabeležili visoko zmago z rezultatom 21:29 ter tako potrdili 4. mesto po rednem delu Lige NLB. Vratar Marin Đurica je zbral kar 19 obramb.

Liga NLB – redni del 22. krog, Športna dvorana Marof  Novo mesto, 16.03.2019, gledalcev: 70, sodnika: Uroš Nahtigal in Brstin Kavalar

MRK KRKA – RK MARIBOR BRANIK   21:29(13:12)

MRK Krka: Tomić, Brajer; Rašo L. 2, Bevec 0(7m-1/0), Didovič 2, Okleščen 5, Pršina 2, Irman, Jakše 3(7m-10/), Klemenčič, Rašo D., Batagelj 2, Papež 5, Kukman , Matko, Florjančič 0(7m-1/0); Trener: Mirko Skoko

RK Maribor Branik: Đurica 19 obramb(1x7m), Simonič; Žabič 5, Planinšek, Puc, Celminš 4, Marušič, Sok 7, Jerenec 4, Velkavrh 1, Ranevski 3, Budja 1, Golik 4; Trener: Marko Šibila

 

7m: MRK Krka 3/0, RK Maribor Branik 0/0

Izključitve: MRK Krka 6 min, RK Maribor Branik 6 min

RK: /

 

Rokometaši mariborskega Branika so v Novo mesto prišli v precej okrnjeni zasedbi, saj je zaradi poškodb in zdravstvenih težav manjkali kar trije nosilci igre. V uvodu srečanja smo spremljali izenačeno dvoboj ter igro gol za gol. Gostitelji so v 8. minuti Kristjana Pršine povedli 4:2, Mariborčani pa so prvič povedli v 17. minuti, ko je za 5:6 zadel Andris Celminš. Povratnik po poškodbi gležnja, kapetan vijoličastih rokometašev, Tadej Sok je v 22. minuti poskrbel za vodstvo Mariborčanov z 7:9, a so domačini takoj uspeli izenačiti na 9:9. 4 minute pred koncem polčasa smo bili pri rezultatu 10:11 priča prvi minuti odmora, ki jo je zahteval domači strateg Mirko Skoko. Tri minute za njim pa je pri rezultatu 12:12 po zelenem kartonu za minutni odmor posegel tudi trener mariborskih rokometašev Marko Šibila. Toda ta ni pripomogla k temu, da bi njegovi varovanci uspešno zaključili napad in, da so šli rokometaši Krke na odmor z minimalno prednostjo, pa je nato z zadetkom poskrbel Jernej Papež. Novomeščani so takoj na začetku 2. polčasa povedli 15:13, a so nato Branikovci z delnim izidom 0:4 ter vodstvom z 15:17 v 37. minuti »prisilili« domačega trenerja Skoka, da je svoje varovance poklical na minutni posvet. Po tri minutnem strelskem postu je Papež v 40. minuti zadel za 16:17, takoj zatem pa je minuto odmora zahteval trener mariborskega Branika, Marko Šibila. Ta je očitno koristila njegovim varovancem, ki so najprej v 44. minuti z zadetkom kapetana Soka povedli 16:19, slednji pa je dve minuti kasneje poskrbel za vodstvo s +4(17:21).  S priigrano prednostjo so vijoličasti rokometaši šli tudi v zadnjih 10 minut srečanja. Z odlično obrambo s ponovno vrhunsko razpoloženim vratarjem Marinom Đurico na čelu in dobro realizacijo v napadu so Mariborčani v 55. minuti povedli 20:26, domači trener Skoko pa je skušal potek spremeniti še z zadnjo minuto odmora. A niti ta ni ustavila naleta Mariborčanov, ki so do konca srečanja prednost še povišali ter zasluženo slavili z rezultatom 21:29.

Izjave:

Marin Đurica, vratar RK Branik: Danes smo se za to zmago vsi enako trudili, jaz pa sem v vratih naredil dobro delo in sem ponosen na to. Veselim se že nadaljevanja sezone, kjer bomo imeli priložnost odigrati kar nekaj močnih tekem in upam na ugoden razplet.