You are currently viewing Kljub borbenosti Celje v zaključku boljše
  • Post category:Novice

Rokometaši mariborskega Branika so pred 1.200 gledalci prikazali borbeno in odlično rokometno predstavo prosti serijski državnim in pokalnim prvakom rokometašem Celja Pivovarne Laško, a jim žal v zaključku srečanja morali priznati premoč.

Liga NLB- redni del 14. krog, Dvorana Tabor Maribor, 16.12.2018, gledalcev: 1.200, sodnika: Ozren Backovič in Mirko Palačkovič

RK MARIBOR BRANIK – RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO  21:27(13:12)

RK Maribor Branik: Đurica 17 obramb, Simonič; Žabič 1, Planinšek, Pungartnik, Celminš 2, Marušič, Jerenec, Velkavrh 3, Ranevski, Budja, Jerebie 1, Golik 5(7m-6/4), Buneta 5(7m-2/1), Štumpfl 4 Trener: Marko Šibila

RK Celje Pivovarna Laško: Pajntar 5 obramb, Ferlin 7 obramb; Vujović 5, Jurečič 5, Malus 4, Kljun, Košec, Razgor 3(7m-2/2), Šarac 1, Nenadić, Accambray, Kodrin 3, Horžen, Rakita, Anic 4, Bećiri 2;  Trener: Tomaž Ocvirk

 

7m: RK Maribor Branik 8/5, RK Celje Pivovarna Laško 2/2

Izključitve: RK Maribor Branik 6 min, RK Celje Pivovarna Laško 8 min

RK:/

V Dvorani Tabor se je zbralo nekaj več kot 1.000 ljubiteljev rokometa, ki so si prišli pogledati štajerski rokometni derbi. Slednjega so bolje pričeli gostje, ki so izkoristili nekaj nezbranosti domačih rokometašev v napadu ter tako v 8. minuti z golom Branka Vujovića povedli 6:2. Vijoličasti rokometaši so se nato ob bučni podpori s tribun uspeli dvakrat približati na dva gola zaostanka ter v 19. minuti z zadetkom Marina Bunete na samo gol(8:9). Tabor pa je eksplodiral od navdušenja ob izteku 22. minute, ko je Uroš Štumpfl z dvema zaporednima zadetkoma prvič v vodstvo popeljal mariborski Branik(11:10). Takoj je sledila reakcija celjske klopi, ki je zahtevala minuto odmora. Gostujoči trener Tomaž Ocvirk je v vrata namesto Aljaža Pajntarja poslal Klemna Ferlina, ki pa je takoj klonil, saj ga je za 12:10 premagal Stefan Žabič. Kar nista uspela celjska vratarja je uspelo Marinu Đurici, ki je 5 minut pred iztekom polčasa zbral že 10 obramb. Mariborčani so šli v zadnjih 5 minut polčasa s prednostjo 3 zadetkov, na 13:10 je namreč z uspešno sedemmetrovko povišal Matija Golik. 7-minutni strelski post Celja je v 26. minuti z golom prekinil Jan Jurečič,  Mariborčani pa so do odhoda na odmor uspeli zadržati minimalno prednost(13:12). Andraž Velkavrh je uspešno zaključil prvi napad mariborski Branika in zadel za 14:12, Buneta pa je s prestreženo žogo in z zadetkom na prazen celjski gol v 35. minuti povišal na 16:13. Kljub dobri igri v obrambi pa so vijoličasti rokometaši popustili v napadu, kar so izkoristili Celjani in v 40. minuti z uspešno sedemmetrovko Davida Razgorja izenačili na 16:16 ter nato minuto kasneje z zadetkom Jake Malusa povedli 16:17. Mariborski strateg Marko Šibila je takoj odreagiral z minuto odmora in njegovi varovanci so z zadeto sedemmetrovko Golika izenačil na 17:17. V nadaljevanju smo spremljali izenačeno igro gol za gol in moštvi sta povsem poravnani 20:20 šli v zadnjih 10 minut srečanja. Ob izteku 52. minute so Celjani z igralcem več v polju povedli 20:22, uspešen je bil Jan Jurečič. 5 minut pred koncem je pri rezultatu 21:23 minuto odmora zahteval celjski strateg Tomaž Ocvirk. Slednja se mu je obrestovala saj je Malus zadel za 21:24 ter nato še z uspešnim protinapadom Tilen Kodrin za 21:25. Dobre 4 minute pred koncem je minuto odmora zahtevala tudi mariborska klop, a Mariborčani žal niso uspeli izkoristiti napada. Malus je z zadetkom kaznoval neizkoriščen napad ter tako porušil vse upe za morebiten preobrat. Celje je tako do konca rutinirano pripeljalo srečanje v svojo korist, lepo napolnjena Dvorana Tabor pa je lahko zaploskala za borbenost in lepo rokometno predstavo obeh moštev.

Izjave:

Marko Šibila, trener RK Maribor Branik: Celje je odlična ekipa z daljšo in kakovostnejšo klopjo ter telesno zelo močnimi posamezniki. Mi smo se zelo dobro upirali nekje do 45. minute in bili v igri za kakšno točko. Nato smo storili kakšno neizsiljeno napako v napadu preveč, zgrešili nekaj strelov in sedemmetrovko ter nato Celju  dopustili, da se je oddaljilo s tremi zadetki prednosti, kar pa je bilo zelo težko uloviti. Manjkal nam je še kakšen zadetek z leve strani. Na tem moramo delati, da  bi dosegli še kakšen uspešen rezultat. Kljub vsemu se zadovoljen z borbenostjo fantov, ki so v obrambi delali vse kar je bilo mogoče, da se bi zoperstavili nasprotniku.  Saj pravim, kakšen zadetek več na naši strani in kaj lahko bi bil rezultat srečanja drugačen. Drugače pa pravi rokometni spektakel s polno dvorano in lepim vzdušjem.