You are currently viewing Velika točka v pravem derbiju proti Celju

Rokometaši mariborskega Branika so v domačem Taboru z borbeno igro v zaključku štajerskega rokometnega derbija remizirali z vodilnim Celjem Pivovarno Laško ter tako prišli do pomembne točke v boju za končno 4. mesto.

Liga NLB – končnica za prvaka 7. krog, Dvorana Tabor Maribor, 17.05.2019, gledalcev: 1.000, sodnika: Aleš Vidic in David Leskovec

RK MARIBOR BRANIK – RK CELJE PIVOVAVARNA LAŠKO   28:28(12:15)

RK Maribor Branik: Đurica  17 obramb(1x7m), Simonič; Planinšek, Žabič 2, Hedl, Celminš 1, Marušič, Sok 9, Jerenec 3, Velkavrh 1, Ranevski 4, Budja, Jerebie 2, Golik 3(7m-1/1), Buneta 2(7m-1/0), Štumpfl 1; Trener: Marko Šibila

RK Celje Pivovarna Laško: Pajntar, Ferlin 10 obramb; Vujović 4, Jurečič, Malus 4, Rakita, Razgor(7m-1/0), Ovniček 4, Marguč 3, Šarac 4, Accambray 1(7m-1/1), Kodrin 2, Horžen 5, Makuc, Anic 1, Blagotinšek; Trener: Tomaž Ocvirk

 

7m: RK Maribor Branik 2/1, RK Celje Pivovarna Laško 2/1

Izključitve.: RK Maribor Branik 0 min, RK Celje Pivovarna Laško 0 min

RK: /

V uvodnih 10-ih minutah smo bili v Taboru priča odlični igri Mariborčanov, ki so ves čas uspešno držali korak s favoriziranimi Celjani. Z odločno in agresivno igro v obrambi z vratarjem Marinom Đurico na čelu ter dobro igro v napadu so dvakrat tudi povedli(1:0 in 4:3). Gostom je nato ob izteku 15 minute uspelo povesti z dvema zadetkoma razlike, v protinapadu je bil uspešen Branko Vujović. Za nameček se je pri mariborskih rokometaših poškodoval prvi organizator igre Matija Golik, ki je zapustil parket. Pet minut kasneje so Celjani izkoristili nekaj neodločnosti Mariborčanov tako v napadu kot v obrambi ter z zadetkoma Jake Malusa ter Kristjana Horžena ušli na +4(6:10) in sledila je minuto odmora na zahtevo domačega stratega Marka Šibile. Žal slednja ni prekinila ritma celjskih rokometašev, ki so z dvema uspešnima protinapadoma Tilna Kodrina povedli 6:12. Na začetku 26. minute po kar nekaj zaporednih napakah svojih varovancem je Marko Šibila pri rezultatu 7:13 vzel še drugo minuto odmora. Tokrat je bil premor koristen, saj je Filip Jerenec slabe tri minute pred koncem polčasa z dvema zaporednima zadetkoma znižal na 10:14, nato pa še Matija Golik, ki očitno ni staknil težje poškodbe, na 11:14. Zaradi vsega naštetega je prvo minuto odmora zahteval gostujoči trener Tomaž Ocvirk. Do konca polčasa smo videli na vsaki strani še po en zadetek, polčas pa se je tako končal z rezultatom 12:15. Po treh zapravljenih priložnostih za zadetek domačih, so prvi v 2. polčasu zadeli Celjani za katere je v 34. gol dosegel Šarac. Po nekaj odličnih reakcijah domačega čuvaja mreže Marina Đurice je Andraž Velkavrh zadel za 14:16. Toda Celjani so prestregli tri napade in z uspešnimi protinapadi povedli za +5(14:19) in ko je Horžen na polovici 38. minute zadel za 14:20 je trener Šibila vzel še zadnjo preostalo minuto odmora. Po nekaj nervoze na obeh straneh je minutni premor v 45. minuti pri rezultatu 17:22 zahteval celjski strateg Tomaž Ocvirk. Po zadetku Nikole Ranevskega za 18:22 so Branikovci po zaslugi obramb Đurice imeli nekajkrat priložnost, da se še bolj približajo Celjanom, a žoga enostavno ni našla poti v gol. Ranevski je bil uspešen na začetku 50. minute in v zadnjih 10 minut srečanja se je ob rezultatu 21:25 šlo z optimizmom. Val navdušenja je v navijaško razpoloženem Taboru požel gol domačega kapetana Soka za 22:25, ta pa je bil še večji v 55. minuti ko je zadel za 24:26. Takoj za tem je še zadnjo minuto odmora izkoristila celjska klop. A ta ni ustavila mariborskega naleta, ob izteku 56. minute pa je Sok zadel za 25:26 ter nato še na polovici 58. minute za izenačenje na 26:26, kar je na noge dvignilo celotno dvorano Tabor. Minuto in pol pred koncem je Matija Golik svoje moštvo povedel v vodstvo 27:26. Dobro minuto pred koncem je Rok Ovniček izenačil na 27:27, pol minute pa je Nikola Ranevski tehnico za zmago ponovno prevesil na mariborsko stran. Celjski rokometaši so hitro krenili iz centra igrišča, žogo je vzel Josip Šarac, ki ga mariborska obramba v vsej njegovi fizični moči ni uspela zaustaviti. Slednji je tako v izteku srečanja izenačil za 28:28, časa za še en mariborski napad pa je zmanjkalo. Kljub vsemu so se vijoličasti rokometaši s svojimi navijači veselili osvojene točke.

Izjave:

Marin Đurica, vratar  RK Maribor Branik: Končne je danes Tabor zaživel v pravem pomenu besede in pokazalo se je, da imamo tudi mi svoje navijače s katerimi skupaj lahko pridemo do velikih stvari. Borili smo se do zadnjega, pustili srce na igrišču in ob bučni podpori s tribun prišli do velike točke.  

Tomaž Ocvirk, trener RK Celje Pivovarna Laško: Če pogledamo celoten potek srečanja smo razočarani. Igrali smo odlično, v določenem trenutku vodili z veliko prednostjo ter nato nerazumljivo popustili. Obramba ni bila več tako agresivna, tudi vračali smo se slabo, ampak predvsem smo neodgovorno odigrali v fazi napada. Tako smo po nepotrebnem podarjali žoge nasprotniku, ki je to s protinapadi znal unovčiti. In ko so se približali je nastala panika, nismo uspeli ustaviti njihovega napada in na koncu smo morda lahko celo veseli te osvojene točke.