You are currently viewing Iz Dubrave z 2. mestom
  • Post category:Novice

RK Maribor Branik se je udeležil turnirja v hrvaški Dubravi, kjer so po uvodni zmagi nad gostitelji v finalu turnirja klonili proti madžarski Tatabanyi.

 

Turnir Dubrava – 1. dan, Sportska dvorana Dubrava(HRV), 10.08.2018, sodnika: Josip Kuhar in Damir Prelčec(oba HRV)

 

RK DUBRAVA(HRV) – RK MARIBOR BRANIK   26:29(10:15)

Strelci:

 

RK Dubrava: Marković, Grahovac D.; Topić, Pleš, Račić 2, Turčić 2, Šuker, Radoš 1, Vinković 3(7m-1/0), Maričić 1, Samardžić 1, Medić 11(7m-6/5), Godec, Grahovac M., Grahovac N. 3, Vidmar; Trener: Vlado Šola

 

RK Maribor Branik: Đurica 1 gol in 17 obramb(2x7m), Simonič; Marušič 3, Šol 5, Medved 4(7m-1/1), Sok 4, Jerenec, Velakvrh 1, Celminš, Buneta 3, Jerebie 2, Štumpfl 1, Strniša, Golik 5; Trener: Marko Šibila

 

7m: RK Dubrava 7/5, RK Maribor Branik 1/1

Izključitve: RK Dubrava 4 min, RK Maribor Branik 2 min

Rdeči karton: /

 

Turnir Dubrava – 2. dan, Sportska dvorana Dubrava(HRV), 11.08.2018, sodnika: Siniša Bosak in Željko Herceg(oba HRV)

 

TATABANYA KC(MAD) – RK MARIBOR BRANIK   32:16(14:8)

Strelci:

 

Tatabanya KC: Szekely; Bozovic 5, Akos 2, Vujović 8(7m-4/4), Juhasz 4, Sipos, Szollosi 1, Bartucz, Ilyes, Rosta 5, Grigorias 0(7m-1/0), Denes, Rozner 3, Schaffer 3, Vranković; Trener: Vladan Matić

 

RK Maribor Branik: Đurica 5 obramb(1x7m), Simonič 1 obramba; Marušič 2, Šol 1, Medved 4(7m-2/2), Sok 3, Jerenec 1, Velakvrh, Celminš, Buneta 3, Jerebie 1, Štumpfl, Strniša, Golik 1; Trener: Marko Šibila

 

7m: Tatabanya KC 5/4, RK Maribor Branik 2/2

Izključitve Tatabanya KC 0 min, RK Maribor Branik 4 min

Rdeči karton: /

Rokometaši mariborskega Branika so se prvič do sedaj udeležili turnirja v Dubravi, kjer so v dveh dneh prikazali eno zelo dobro predstavo in eno malo slabšo. Tako so v prvem srečanju ob dobri obrambi z vratarjem Marinom Đurico na čelu, slednji je zbral kar 17 obramb, prišli do zanesljive zmage. Drugi dan pa so se za zmago na turnirju pomerili z madžarsko Tatabanyo, ki je v petkovem srečanju odpravila drugega hrvaškega predstavnika na turnirju Nexe. Žal so korak z madžarskim predstavnikom držali le do 20. minute srečanja, nato pa so popustili v obrambi ter z slabo realizacijo v napadu dopustili, da si je nasprotnik iz minute v minute priigral vedno večjo prednost. V nadaljevanju srečanja je mariborski strateg Marko Šibila dal priložnost vsem igralcem, moštvo bivšega stratega Celja Vladana Matića pa je bilo tokrat premočan nasprotnik.