You are currently viewing Iz Škofje Loke brez točk
  • Post category:Novice

Rokometaši mariborskega Branika se iz zahtevnega gostovanja v Škofji Loki žal vračajo praznih rok. Tokrat so morali priznati premoč domačinom, ki so bili na koncu boljši z rezultatom 30:28.

Liga NLB- Končnica za prvaka 8. krog, Športna dvorana Poden Škofja Loka, 22.05.2019, gledalcev: 400; sodnika: Brstin Kavalar in Uroš Nahtigal

RD URBANSCAPE LOKA – RK MARIBOR BRANIK   30:28(17:14)

RD Urbanscape Loka: Božnar 3 obrambe, Juričan 11 obramb; Vrbinc 3, Gartner, Dolenc 1, Jamnik 8(7m-4/4), Jesenko  M., Bradeško 1, Mali, Jeseničnik , Pipp M. 2, Bergant 1, Jesenko A.  6(7m-1/1), Bogdanić Jenko 8, Plestenjak, Marinovič;  Trener: Robert Beguš

RK Maribor Branik: Đurica 8 obramb, Simonič 1 obramba; Žabič 3, Planinšek 1, Hedl, Celminš 1, Marušič 3, Sok 3(7m-4/3), Jerenec 3, Velkavrh 7, Ranevski 1, Budja, Jerebie , Golik, Buneta 6, Štumpfl; Trener: Marko Šibila

 

7m: RD Urbanscape Loka 5/5, RK Maribor Branik 4/3

Izključitve: RD Urbanscape Loka 6 min, RK Maribor Branik 12 min

RK:/

Kljub odlično razpoloženemu vratarju mariborskega Branika Marina Đurice, ki je z uvodnih 4-ih minutah zbral 4 obrambe je uvod srečanja pripadel domačinom. Slednji so znali izkoristiti nekaj nezbranosti Mariborčanov v napadu in tako v 6 minuti z zadetkom Grege Jamnika povedli 3:0. Vijoličasti rokometaši so imeli zaradi počivanja prvega organizatorja igre Matije Golika, lažja poškodba kolena, še naprej nekaj težav v napadu, kar so s pridom izkoristili Škofjeločani. Slednji so namreč v 11. minuti z zadetkom Tima Bogdaniča Jenka povedli 7:3, a so se v nadaljevanju mariborski rokometaši »ogreli« na delovno temperaturo in se tudi zaradi igralca več v polju v 17. minuti z zadetkom Nejca Planinca uspeli povsem približati(9:8). Le minuto in pol kasneje je Branikovcem celo z igralcem manj uspelo izenačiti na 10:10, uspešen je bil Filip Jerenec. Ob izteku 23. minute so gostitelji znali vnovčiti izključitev Filipa Jerenca, Aljaž Jesenko pa je z uspešno izvedeno sedemmetrovko Loko ponovno popeljal v vodstvo s +2(13:11). Sledila je minuta odmora na zahtevo mariborskega stratega Marke Šibile, ki je prekinila vnovičen nalet domačih rokometašev. Toda slednji so vseeno uspeli izkoristiti nekaj nepotrebnih napak Mariborčanov ter tako na odmor odšli s prednostjo 3 zadetkov(17:14). Vijoličasti rokometaši so odločno krenili v 2. polčas ter z dobro obrambo in nekaj uspešnimi protinapadi v 37. minuti izenačili, uspešen je bil Tine Marušič(21:21). A žal so Mariborčani nekajkrat prepoceni zapravili napad in Loka je z zadetkom Matica Pippa v 42. minuti ponovno ušla na +2(24:22). V sled tega je  trener Šibila poklical svoje varovance na minutni odmor, njegovo moštvo pa se je zaradi nekaj izključitev v nadaljevanju lep čas moralo boriti z igralcem manj v polju. Kljub temu so se dostojno borili, v 50. minuti pa je pri rezultatu 27:26 prvo minuto odmora zahteval domači trener Robert Beguš. Ta se mu je obrestovala, saj je s tem prekinil ritem mariborskega Branika, Žiga Bradeško pa je na začetku 54. minute zadel za 29:26 ter nato še Jamnik za 30:26. V 56. minuti je pri rezultatu 30:27 trener Šibila še z zadnjo minuto odmora skušal svojim varovancem dati zadnje napotke za morebiten preobrat. V vratih Loke je v zaključku blestel Jošt Juričan, ki je zaustavil nekaj pomembnih strelov Branikovcev ter tako pripomogel, da sta obe točki ostali doma.

Izjave:

Andraž Velkavrh,  RK Maribor Branik: Vedeli smo kako težko je igrati v Škofji Loki in da so se tukaj opekli skoraj vsi. Žal smo se danes opekli tudi mi. Slabo smo začeli in jih lovili skozi ves igralni čas. Vsakič, ko smo se jim približali smo zgrešili »zicer« ali dva in oni so nas nato kaznovali s protinapadi. Težko je tako igrati in loviti nasprotnika vse do konca tekme. Na koncu nam jih ni uspelo uloviti, zato jim je potrebno športno čestitati, mi pa danes za kaj več enostavno nismo bili ta pravi.