You are currently viewing Kljub borbenosti Velenjčani doma boljši
  • Post category:Novice

Rokometaši mariborskega Branika so v Velenju po zaostanku 8-ih zadetkov v končnici tekme skoraj ujeli Gorenje. Na koncu je zmanjkalo nekaj moči, verjetno tudi zaradi odsotnosti obeh krožnih napadalcev, in Gorenje je na koncu osvojilo obe točki.

Liga NLB – končnica za prvaka 1. krog, Rdeča Dvorana Velenje, 22.03.201, gledalcev: , sodnika: David Leskovec in Aleš Vidic

RK GORENJE VELENJE – RK MARIBOR BRANIK    28:22(17:12)

RK Gorenje Velenje: Vujović, Taletovič 16 obramb(2x7m); Mazej, Haseljić 4, Tajnik 0 (7m-1/0), Matanović 6, Levc 2, Miklavčič 2, Banfro, Drobež, Verdinek 4(7m-2/2), Šiško, Kavčič M. 2, Kavčič A. 7(7m-1/0), Kete; Trener: Zoran Jovičič

RK Maribor Branik: Đurica 10 obramb, Simonič 1 obramba; Planinšek, Puc 1, Celminš 2, Marušič 3, Sok, Jerenec, Velkavrh 5, Ranevski, Budja 2, Golik 5(7m-2/2), Buneta 4, Štumpfl; Trener: Marko Šibila

 

7m: RK Gorenje Velenje 4/2, RK Maribor Branik /

Izključitve.: RK Gorenje Velenje 4 min, RK Maribor Branik 2 min

RK: /

Mariborčani so odločno krenili v prvo tekmo v končnici za prvaka in z zadetkom Matije Golika povedli 0:1. Toda domačini so nato z delnim izidom 3:0 ušli na +2, vijoličasti rokometaši pa so se v 12. minuti Andrisa Celminša povsem približali(5:4). Vendar so nato na površje priplavale težave zaradi manjkajočih obeh krožnih napadalcev Iuliana Jerebiea in Stefana Žabiča, svoje so dodale tehnične napake v napadu in nerazpoloženost vratarjev. To so seveda izkoristili Velenjčani in v 15. minuti z zadetkom Vlada Matanovića ušli na +4(9:5). Njihov nalet je z minuto odmora skušal zaustaviti mariborski strateg Marko Šibila. Sprva je kazalo, da mu je to uspelo, saj so njegovi varovanci z zadetkoma Izidorja Budje in Andraža Velkavrha zaostanek prepolovili. Toda ponovno je sledilo nekaj nepotrebnih napak v napadu in velenjski rokometaši so z nekaj hitrimi zadetki prišli do prednosti 6-ih zadetkov, za 14:8 je namreč v 24. minuti z dvema zaporednima zadetkoma poskrbel Matanovič. Sledila sta sicer dva zaporedna zadetka Branikovcev, ki pa so na odmor vseeno odšli z zaostankom 5-ih zadetkov(17:12). Velenjčani so uvodu 2. polčasa silovito pritisnili in po 10 minutah igre prišli do prednosti 8-ih zadetkov(21:13). Tudi po minuti odmora na zahtevo mariborske klopi ni kazalo bolje in zdelo se je, da je zmagovalec že predčasno odločen. A je na sceno stopil mariborski čuvaj mreže Marin Đurica, ki ni blestel v 1. polčasu, in borbena igra njegovih soigralcev. Med 43. in 53. minuto je sledil delni izid 2:7 in domači trener Zoran Jovičič je pri rezultatu 23:20 moral poseči po minuti odmora. Sledili so zadetki Ibrahima Haseljić na strani Gorenja ter Reneja Puca in Andraža Velkavrha na strani Maribor, v 55. minuti pa je semafor kazal rezultat 24:22. Na enkrat je bila tekma spet odprta, a so upi Mariborčanov po srečnem zadetku Aleksa Kavčiča za 25:22 hitro splahneli. To se je v njihovi igri poznalo vso do izteka igralnega časa, ko je Gorenje ponovno prišlo do večje prednosti. Velenjčani so tako na koncu zasluženo zmagali, vijoličasti rokometaši pa so nakazali, da bodo v tej končnici še kako nevarni tudi na gostujočih tekmah.

Izjave:

Andraž Velkavrh, igralec RK Maribor Branik: Vedeli smo da prihajamo v goste moštvu, ki je po mojem trenutno v največji formi v slovenski ligi, in vedeli smo, da se jim bomo morali zoperstaviti brez obeh krožnih napadalcev, ki sta pomemben člen v naši igri. Temu smo se skušali čimbolj prilagoditi in menim, da nam je to dobri meri tudi uspelo. Gorenje je bilo skozi vso srečanje sicer boljše, a smo v zaključku srečanja pokazali karakter in borbenost. Na koncu nam je zmanjkalo tudi nekaj sreče in verjamem, da smo se iz tekme tudi nekaj naučili. Za naprej pa si želim, da bi naredili manj tehničnih napak s čimer bomo zagotovo še bližje točkam v tekmah, ki so pred nami.