You are currently viewing Z borbenostjo do pomembne zmage
  • Post category:Novice

Rokometaši mariborskega Branika so v težkem srečanju proti Trimu z borbenostjo in moštveno igro prišli do zelo pomembnega para točk

Liga NLB – redni del 7. krog, Dvorana Tabor Maribor, 17.10.2018, gledalcev: 350, sodnika: Dejan Čretnik in Miloš Turnšek

RK MARIBOR BRANIK-RK TRIMO TREBNJE   29:25(14:14)

RK Maribor Branik: Đurica 13 obramb(3x7m), Simonič; Žabič, Pungartnik, Planinšek, Celminš 6, Marušič  3, Sok 5, Šol , Jerenec 4, Velkavrh , Budja, Jerebie,  Golik 6(7m-4/4), Buneta 5, Štumpfl; Trener: Marko Šibila

RK Trimo Trebnje: Brana, Urbič 12 obramb; Cvetko 4, Jerlah, Kotar Mat., Seferović, Dobovičnik 1, Kotar Mih. 3, Kotar Mar., Udovič 1, Sašek 4(7m-4/3), Redek, Bojanić 1, Grbič, Grandovec 4, Cirar 7(7m-4/2); Trener: Benjamin Teraš

 

7m: RK Maribor Branik 4/4, RK Trimo Trebnje 8/5

Izključitve: RK Maribor Branik 8 min, RK Trimo Trebnje 14 min

RK: RK Trimo Trebnje – Udovič v 56.min(3x2min)

 

Mariborčani so srečanje pričeli odločno in v 9. minuti z zadetkom kapetana Tadeja Soka povedli 7:3. Žal so v nadaljevanju popustil v obrambi ter nasprotniku iz Trebnjega dovolili, da se jim je povsem približal. Tako je v 15. minuti Anže Dobovičnik poskrbel za izenačenje na 8:8, 4 minute kasneje, ko je Gal Cirar zadel za vodstvo Trima z 9:10, pa je prvo minuto odmora na srečanju zahteval domači strateg Marko Šibila. Kljub temu je Trimo povedel 11:9, vijoličastim rokometašem pa je uspelo polčas zaključiti brez zaostanka(14:14). V uvodu 2. polčasa je Mariboru z nekaj obrambami razpoloženega vratarja Marina Đurice uspelo pobegniti na +3(20:17), za slednje pa je z zadetkom v 39. minuti poskrbel Matija Golik. Toda tudi tokrat Branikovcem ni uspelo zadržati nasprotnika na distanci, v 48. Minuti je namreč Gal Cirar z uspešno izvedeno sedemmetrovko poskrbel za izenačenje na 22:22. Sledila je napeta končnica, kjer pa so bolj zbrani ostali domači rokometaši na čelu z izjemnim Đuricom v vratih. Slednji se je izkazal z nekaj obrambami v ključnih trenutkih ter tako svojim soigralcem omogočil nekaj dodatnih napadov. Ti so to znali izkoristiti in ko je Filip Jerenec dobre 4 minute pred koncem zadel za 27:24 je resno zadišalo po domači zmagi. Mariborčani tokrat prednosti niso izpustili iz rok ter se na koncu zasluženo veseli pomembne zmage.

Izjave:

Matija Golik, igralec RK Maribor Branik: Ta tekma je bila za nas zelo pomembna, da si z zmago dvignemo samozavest po dveh zaporednih porazih. Začeli smo zelo dobro in povedli 8:4, a nasprotniku nato dovolili, da nas je ob naši slabi igri v obrambi ujel. Kljub temu smo se nato zbrali in malo po malo lomili odpor Trima ter na koncu srečanje pripeljali v našo korist. Vesel sem, da smo v zaključku srečanja pokazali karakter. Z odločnostjo, borbenostjo ter kolektivno igro prišli do pomembnih točk. To nam mora biti vodilo za naslednje tekmo.