You are currently viewing Remi in pomembna točka v Trebnjem

Rokometaši mariborskega Branika so na zahtevnem gostovanju v Trebnjem prišli do pomembne točke za končno uvrstitev v končnico prvaka.

Liga NLB – redni del 18. krog, Športna dvorana OŠ Trebnje, 15.02.2018, gledalcev 500: sodnika: Dejan Čretnik in Miloš Turnšek

RK TRIMO TREBNJE – RK MARIBOR BRANIK   28:28(11:14)

RK Maribor Branik: Đurica  7 obramb, Simonič; Žabič 2, Pungartnik, Planinšek, Celminš, 4, Marušič 3, Sok, Jerenec 6, Ranevski 1, Velkavrh 1, Budja, Jerebie 2,  Golik 3, Buneta 5, Bogunović, Štumpfl 1; Trener: Marko Šibila

RK Trimo Trebnje: Brana 5 obramb, Urbič 2 obrambi; Cvetko 5, Seferovič, Dobovičnik 1, Kotar Mat. 2, Kotar Mih. , Kotar Mar., Udovič , Sašek 1, Majzelj, Redek, Bojanić 2, Grbič, Grandovec 4, Cirar 13(7m-6/6); Trener: Benjamin Teraš

 

7m: RK Trimo Trebnje 6/6, RK Maribor Branik 0/0

Izključitve: RK Trimo Trebnje 4 min, RK Maribor Branik 10 min

RK: RK Maribor Branik – Andraž Velkavrh v 37.min(diskvalifikacija)

V uvodnih minutah smo videli izenačeno igro, kot prvi pa so z več kot zadetkom prednosti povedli domačini za katere je v 8. minuti za 4:2 zadel Matic Kotar. V 13. minuti je Trimo še vodil s 6:4, a so nato sledile minute Mariborčanov. Slednjim je v 9-ih minutah uspel delni izid 1:6 ter s tem vodstvo z rezultatom 7:10. Z dobro obrambo na čelu z vratarjem Marinom Đurico so priigrano prednost uspeli zadržati vse do odhoda na odmor ter tako dobro izhodišče za 2. polčas obračuna. Tudi v uvodu druge polovice srečanja smo spremljali izenačeno igro, mariborski strateg Marko Šibila pa je v 37. minuti pri rezultatu 15:17 ter rdečemu kartonu Andraža Velkavrha zahteval minuto odmora. Slednja je dobro koristila njegovim varovancem, ki so dobro parirali nasprotniku kljub dvema igralcema manj v polju. Dobro so izkoristili nekaj nepotrebnih napak v napadu Trima ter tako v 44. minuti z zadetkom Marina Bunete povedli 17:22. V zadnjih 10 minut srečanja so vijoličasti rokometaši šli s prednostjo 4-ih zadetkov 20:24, v 52. minuti pa je pri rezultatu 21:25 še zadnjo minuto odmora izkoristil domači trener Benjamin Teraš. Sledil je zadetek Andrisa Celminša za 21:26, a tudi na drugi strani 2 hitra zadetka Gala Cirarja. Tako je pri rezultatu 23:26 v 54. minuti svojo zadnjo minuto odmora zahteval še mariborski trener Šibila. Žal ta ni pripomogla k temu, da bi njegovi varovanci uspešno zaključili napad, za nameček pa je na drugi strani Cirar z uspešno izvedeno sedemmetrovko zaostanek znižal na -2(24:26). V zadnjih 5 minut so Mariborčani šli s prednostjo 3 zadetkov in obetala se nam je zanimiva končnica. Tevž Grandovec je za zadetkom v 57. minuti za 26:27 poskrbel za veselje na tribunah domače dvorane, a je minuto kasneje Matija Golik zadel za 26:28. Toda izjemno razpoloženi Cirar je takoj zadel za Trimo, po zapravljenem napadu mariborskega Branika pa je Grandovec v zadnji minuti izenačil na 28:28. Vijoličasti so imeli na voljo še napad za zmago, a jim ni uspelo zatresti mreže Trebanjcev in moštvi sta si razdelili točki.

Izjave:

Filip Jerenec, igralec RK Maribor Branik: Vedeli smo, da nas čaka zahtevno srečanje, tako da smo, ne glede na razplet na koncu, zadovoljni z osvojeno točko. Neugodnim gostiteljem smo dobro parirali skozi vso srečanje in bili vse do konca tekme v igri za zmago. V tem boju za uvrstitev v končnico za prvaka je vsaka točka pomembna in menim, da smo na dobri poti, da v letošnji sezoni zaigramo v njej.