You are currently viewing Maribor sezono 2020/2021 začenja na gostovanju pri Izoli
  • Post category:Novice

V torek, 30. junija, je na sedežu Rokometne zveze Slovenije potekal žreb pred novo sezono Lige NLB, elitnega slovenskega moškega rokometnega tekmovanja.

Žreb je določil, da bo RK Maribor Branik sezono začel z dvema tekmama v gosteh. V 1. krogu se bodo vijoličasti srečali z Izolo, v drugem krogu pa s Koprom. Prvo domačo tekmo prinaša 3. krog, ko v dvorano Tabor prihaja novinec v ligi, MRK Ljubljana.

CELOTEN RAZPORED TEKMOVANJA

V novi sezoni bo v Ligi NLB nastopilo 14 klubov, ki se bodo merili v dvokrožnem sistemu. Po 26 krogih bo prvak jubilejne 30. sezone državnega prvenstva postala ekipa, ki bo zbrala največ točk ali imela v primeru točkovnega izenačenja boljši izkupiček na medsebojnih tekmah, medtem ko bosta v 2. državno rokometno ligo izpadli zadnjeuvrščeni moštvi.

Predviden začetek nove sezone Lige NLB je 5. september, zaključek pa 29. maja.