You are currently viewing Prvi Madžar v vijoličastem
  • Post category:Novice

Da bo letošnje moštvo mariborskega Branika še bolj mednarodno obarvano bo poskrbel madžarski krožni napadalec romunskih korenin Julian Jerebie, ki je prestopil iz vrst madžarskega Csurga.

Dvometrski 23-letni Jerebie se je rodil v romunskem Brašovu, a je nato prevzel še madžarski potni list. V zadnjih sezonah je nastopal za madžarski Csurgo, »pobratenim« klubom z mariborskim Branikom, saj moštvi vsako sezono v pripravljalnem obdobju in zimskim premoru redno odigrata kar nekaj prijateljskih srečanj. V sled tega je mariborskemu vodstvu v oko padel mladi nadarjeni krožni napadalec, ki bo tako prvi igralec v vijoličastem dresu iz sosednje Madžarske. »Zelo sem zadovoljen, da se bom v dresu mariborskega Branika preizkusil v močni slovenski ligi. Primerjava z madžarsko ligo bi bila težka, saj sem do sedaj igral samo proti Mariborčanom. Verjamem pa, da gre za zelo kakovostno ligo in temu primerne težke tekme. Maribor je imel vedno dobro moštvo z mladimi in zelo motiviranimi igralci z željo po dokazovanju, kar je vsekakor dobro izhodišče za napredek. Trenutno se zavzeto pripravljam na sezono in komaj čakam, da zaigram v vijoličastem dresu ter s svojim deležem pripomorem k novim uspehom.« je dejal novi simpatični krožni napadalec mariborskega Branika Julian Jerebie.