You are currently viewing Sezona 2020/21 v številkah, tri nova imena v ‘klubu 100’
Anamarija Valentina Dajnko
  • Post category:Novice

Rokometaši mariborskega Branika so sezono 2020/21 sklenili na 9. mestu lige NLB. Vijoličasti so na 26 tekmah slavili 10-krat, ob tem pa dvakrat remizirali in 14-krat izgubili.

Maribor je na omenjenih tekmah prejel 699 golov in sezono sklenil s peto najboljšo obrambo v slovenskem državnem prvenstvu. Na drugi strani igrišča so fantje dosegli 679 golov.

Najboljšemu delu sezone smo bili priča med 17. aprilom in 15. majem, ko je Maribor povezal štiri tekme brez poraza. Niz se je začel z remijem v Ormožu in nadaljeval s tremi zaporednimi zmagami (Ribnica, Dobova in Krka).

Maribor je v zadnji sezoni blestel na gostovanjih. Na 13 tekmah v gosteh je slavil šestkrat, enkrat remiziral in šestkrat izgubil. S 13 točkami na tujih igriščih so vijoličasti po tej statistiki v ligi NLB zasedli visoko 4. mesto.

Na lestvici strelcev izstopa statistika kapetana Tadeja Soka, ki je sezono sklenil s 144 goli. Sok je v celotni ligi NLB zaostal samo za članom Kopra Tinetom Poklarjem (155 golov), ki je za Maribor igral med letoma 2013 in 2016. Med najboljše tri strelce na klubski lestvici sezone sta se prebila še Filip Rakita (87 golov) in Izidor Budja (82 golov).

Kapetan Sok je na večni lestvici strelcev pri 950 golih in za vodilnim Simonom Razgorjem, ki se v prihajajoči sezoni vrača v Maribor, zaostaja za 123 golov. V klubu igralcev, ki so v dresu Maribora v vseh tekmovanjih dosegli vsaj 100 golov, smo v tej sezoni pozdravili tri nove člane. To so Stefan Žabić (136 golov), Izidor Budja (133 golov) in Nejc Planinšek (105 golov).

Skozi celotno sezono se je v zapisniku znašlo 20 različnih igralcev, pod gole pa se je podpisalo 16 vijoličastih bojevnikov.