You are currently viewing Vijoličasti na evropskem prvenstvu do 19 let – Slovenija do četrtega mesta

Slovenska reprezentanca do 19 let je na evropskem prvenstvu na Hrvaškem osvojila četrto mesto. Slovenijo sta na turnirju predstavljala tudi dva člana Maribora, Leon Gregorič in Denis strašek.

Slovenska izbrana vrsta si je boj za medalje zagotovila z zmago nad Švedsko, nato pa v polfinalu priznala premoč Hrvaški, na tekmi za 3. mesto pa Španiji. V selekciji Saše Prapotnika sta pomembno vlogo odigrala Leon Gregorič in Denis Strašek. Gregorič je turnir končal z 22 goli, Strašek pa je nase ves čas opozarjal z odličnimi obrambami.

Na turnirju na Hrvaškem je igrala tudi reprezentanca Srbije, katere član je poletni novinec v dresu Maribora Ignjat Nešić. 18-letnik je turnir sklenil z 10 goli.

Z reprezentanco Črne gore do 19 let sta bila to poletje Aleksa Lasica in Miloš Milačić, ki sta na turnirju v Rigi osvojila prvo mesto. Finale je na sporedu v nedeljo.