You are currently viewing Tesen poraz v Ribnici
RK Maribor Branik

Rokometaši Maribora so v 2. krogu Lige NLB znova igrali v gosteh. Tokrat so izzvali tretjo ekipo lanske sezone Riko Ribnico, po napeti končnici pa so se zmage razveselili gostitelji (28:26).

Prvi zadetek na tekmi so dosegli Mariborčani, ki so tokrat igrali v črnih dresih, a so bili gostje tisti, ki so večji del prvega polčasa igrali bolje. V 22. minuti je Ribnica povedla z 11:8, v 26. minuti pa je Vujačić zadel za +4. Ob odmoru je Ribnica vodila z 18:13.

Gostitelji so tudi na začetku drugega polčasa delovali razigrani, nato pa so se naši fantje prebudili. V 47. minuti je Filip Jerenec znižal na 24:20, domači trener, pa je bil v 53. minuti ob izidu 25:22 prisiljen v minuto odmora. Na žalost do preobrata ni prišlo, saj so imeli domači igralci v končnici dovolj mirne živce in se na koncu razveselili še druge zmage v sezoni.

V 3. krogu bodo Mariborčani odigrali prvo domačo tekmo. V dvorano Tabor v soboto, 21. septembra, ob 18.00, prihaja Gorenje iz Velenja, fantje pa bodo potrebovali vašo pomoč! Pred tekmo boste lahko na blagajni kupili tudi sezonsko vstopnico za sezono 2019/2020.