You are currently viewing V Kopru remi in pomembna točka

Mariborski rokometaši so na zahtevnem gostovanju v Kopru prikazali borbeno igro in zasluženo prišli do nove pomembne točke v boju za končnico za prvaka.

Liga NLB – redni del 13. krog, Arena Bonifika Koper, 08.12.2018, gledalcev: 650, sodnika: Brstin Kavalar in Uroš Nahtigal

RD KOPER 2013 – RK MARIBOR BRANIK  30:30(16:14)

RD Koper 2013: Haseljić 6 obramb, Kocjančič 1 obramba, Postogna 1 obramba; Grzentič 9, Krečič 4, Matijaševič 3, Moljk, Smolnik 3, Sokolič, Guček 3, Zugan 3, Marić, Planinc 1, Stopar, Bratkovič 4(7m-1/0); Trener: Uroš Rapotec

RK Maribor Branik: Đurica 12 obramb(1x7m), Simonič; Žabič, Ranevski, Celminš 6, Marušič 10, Sok, Šol 2, Jerenec, Velkavrh 5, Budja, Jerebie 2, Golik 1(7m-1/1), Buneta 3, Štumpfl 1; Trener: Marko Šibila

 

7m: RK Koper 2013 1/1, RK Maribor Branik 1/0

Izključitve: RD Koper 2013 2 min, RK Maribor Branik 6 min

RK: /

 

V koprski Areni Bonifika, kjer se je zbralo lepo število ljudi, smo videli izenačen uvod obračun dveh neposrednih kandidatov za uvrstitev v končnico za prvaka. Po uvodnem vodstvu z 0:1 so prvi za več kot za gol prednosti povedli domačini za katere je za 4:2 v 7. minuti zadel Nino Grzentič. V 13. minuti je domačin v vijoličastem dresu Andraž Velkavrh zadel za 6:7, a je Grzentič ob izteku 19. minute zadel za 9:7 in sledila je rekacija s strani mariborske klopi, ki je zahtevala prvo minuto odmora. Toda varovanci Marka Šibile niso uspeli realizirati napada, Koprčani pa so za nameček v 23. minuti z golom Marka Matijaševiča ušli na +4(12:8). Nato  so nekaj odličnih akcij v obrambi izvedli vijoličasti rokometaši in se z uspešnimi protinapadi uspeli povsem približati, v 26. minuti je namreč Tine Marušič z dvema zaporednima zadetkoma znižal zaostanek na samo gol(12:11). Minuto odmora je zahteval domači strateg Uroš Rapotec in zaustavil nalet Mariborčanov. Do odhoda na odmor so Koprčani uspeli doseči gol več kot Mariborčani, polčas pa se je končal z rezultatom 16:14. Po izenačenih uvodnih minutah v 2. polčasu so domačini z golom Adama Bratkoviča v 37. minuti povedli 20:17. A so nato vijoličasti rokometaši strnili vrste v obrambi in tudi znali vnovčiti igralca več v polju ter tako v 42. minuti z zadetkom Tineta Marušiča uspeli izenačiti na 22:22, Velkavrh pa je nato z izjemnim preigravanjem premagal obrambo in vratarja Postogno ter svoje moštvo prvič v 2. polčasu popeljal v vodstvo z 22:23. In ko je v 48. minuti z uspešno izvedenim protinapadom Marušič zadel za 23:24 je minuto zahteval trener Kopra Uroš Rapotec. Nato je minuto odmora zahteval tudi mariborski strateg Marko Šibila, ob izteku 52. minute je Bratkovič izenačil na 25:25 in pred nami je bila napeta končnica. Iulian Jerebie je v 54. minuti zadel za 26:27, a si nato v obrambi prislužil dvominutno kazen. V zadnjih pet minut tekme se je šlo z povsem poravnanim rezultatom 28:28, 2 minuti in pol pred koncem so Mariborčani z odlično obrambo zaustavili napad Kopra, Velkavrh pa je z upešnim protinapadom zadel za 28:30. Sledila je izključitev Matije Golika ter nato zadetka Bratkoviča iz sedemmetrovke in Grzentiča iz igre ter izenačenje na 30:30. Branikovci so v zadnji minuti krenili v napad, na minuto posveta pa jih je poklical trener Šibila. Strel Andrisu Celminšu je ubranil vratar Mirza Haseljič, 5 sekund pred koncem pa je minuto odmora zahteval trener Kopra, Uroš Rapotec. Koper ni uspel zaključiti napada in ostalo je pri neodločenem rezultatu in po videnem zasluženi delitvi točk.

Izjave:

Marko Šibila, trener RK Maribor Branik: Zelo dobra prvenstvena tekma. Rezultat je skozi vso srečanje nihal, v 1. polčasu so imeli rezultatsko pobudo domačini, v 2. polčasu pa mi. Na koncu smo imeli celo priložnost za zmago, a vsekakor tudi neodločen rezultat za nas pomeni uspeh. Lahko bi tekmo dobili, lahko pa tudi izgubili. Koper je odlična ekipa, dobro so preučili našo igro, tako da nismo uspeli povsem razviti naše igre. Fantje so se borili in obe moštvi sta prikazali kakovosten rokomet, tako da smo lahko veseli, da smo v Sloveniji priča takšnim rokometni predstavam.