You are currently viewing V Ljutomer optimistično
  • Post category:Novice

Rokometaše mariborskega Branika čaka lokalni obračun z Ormožem s katerim pa se tokrat ne bodo pomerili na Hardeku ampak v Ljutomeru.

Že nekajkrat v lanski in tudi že v letošnji sezoni so rokometaši ormoškega Jeruzalema svoj domači Hardek zamenjali za Ljutomer. Razlog je namreč v tem, da Športna dvorana v Ljutomeru lahko sprejme več gledalcev, ki se jih bo verjetno zbralo tudi na tokratnem obračunu z vijoličastimi rokometaši. Rezultatsko sodeč so Mariborčani lahko bolj zadovoljni od Ormožanov, ki so v 9-ih krogih zbrali skoraj polovico manj točk, tako da lahko pričakujemo še kako močan pritisk z njihove strani. V taboru mariborskega Branika se zavedajo kaj jih čaka, a so glede na dosedanji razplet sezone kot kaže precej optimistični. »Zagotovo nas tudi v Ljutomeru čaka vroč teren. Ormož je v rezultatski krizi in menim, da smo zaradi tega lahko v delni prednosti pred njimi. To moramo vnovčiti na parketu, pokazat svojo igro in z maksimalnim pristopom lahko pridemo do novega para točk. Seveda bodo Ormožani naredili vse, da pridejo do za njih skoraj že nujne zmage, a menim da jim mi tega ne bomo dovolili. Za nami je malo slabša predstava proti Hrastniku in 10 minut proti Svišu, ampak to je bil samo mali padec v formi, sedaj pa je čas za dvig in za nove dobre predstave ter zmage.« je optimistično dejal 19-letni Mariborčan v vratih Branika, Luka Simonič.

Srečanje med RK Jeruzalem Ormož in RK Maribor Branik se bo v soboto 17. novembra v ŠD Ljutomer pričelo ob 19. uri.