You are currently viewing Brez napredovanja v pokalu
  • Post category:Novice

V srečanju 1/8 finala so mariborski rokometaši gostovali v Celju in se tako še drugič v 4-ih dneh pomerili z aktualnimi državnimi in pokalnimi prvaki. Utrujenost od nedeljske težke tekme in kratka klop so botrovale k porazu ter s tem koncu sezone v pokalnem tekmovanju.

Pokal Slovenije- tekma 1/8 finala, Arena Zlatorog Celje, 19.12.2018, gledalcev: , sodnika: Bojan Brecelj in Dušan Deržek

RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO – RK MARIBOR BRANIK   42:25(23:14)

RK Celje Pivovarna Laško: Pajntar, Ferlin 16 obramb(1x7m); Vujović 5(7m-3/3), Jurečič 6, Malus 3, Kljun 4, Razgor 2, Ovniček, Šarac 4, Nenadić 4, Accambray 6, Kodrin 3, Horžen 1, Rakita 2, Anic 1, Bećiri 1;  Trener: Tomaž Ocvirk

RK Maribor Branik: Đurica 5 obramb, Simonič 4 obrambe; Žabič 5, Planinšek, Pungartnik 2, Celminš 3, Marušič 3, Jerenec, Velkavrh 2, Ranevski 1, Budja 2, Jerebie 2, Golik 0(7m-1/0), Buneta 1(7m-1/1), Štumpfl 5; Trener: Marko Šibila

 

7m: RK Celje Pivovarna Laško 3/3, RK Maribor Branik 2/1

Izključitve: RK Celje Pivovarna Laško 4 min, RK Maribor Branik 6 min

RK:/

Po uvodnih izenačenih 10 minutah že drugega srečanja v 4-ih dneh je udaril celjski stroj. Slednjemu ni bila kos zdesetkana in verjetno tudi utrujena četa Marka Šibile, ki je že ob izteku 11. minute pri rezultatu 10:6 moral vzeti minuto odmora. Ta je dvignila vijoličaste rokometaše, ki so se v nadaljevanju približali na 10:8 in 11:9, a je takoj zatem sledil 8 minutni strelski post. To je takšno moštvo kot je Celje s pridom izkoristilo ter pobegnilo na 10 zadetkov prednosti, priigrano pa so skoraj v celoti zadržali vse do odhoda na odmor. Tudi na začetku 2. polčasa Mariborčani niso uspeli zmanjšati razlike in trener Šibila je v 41. minuti pri rezultatu 31:20 poklical svoje varovance na minuto odmora. Žal ta ni prekinila naleta domačinov, ki so v 47. minuti z zadetkom Josipa Šarca povedli 36:20 ter tako dokončno zapečatili usodo mariborskega Branika. Povsem dotolčeni Branikovci verjetno tudi brez motiva niso več nudili dostojnega odpora, razlika pa je posledično do konca samo še naraščala.

Izjave:

Andraž Velkavrh, kapetan RK Maribor Branik: V to tekmo nismo šli tako kot v nedeljo proti njim. Ta pokalna tekma je prišla v nepravem času in menim, da so nam misli že pošteno uhajale v prihajajočo pomembno tekmo z Loko. Seveda se pozna, da smo prejšnji teden ostali brez dveh igralcev, ki sta bila pomembna člena naše igre. Odigrati dveh tekmi v tako kratkem času proti takšnemu nasprotniku kot je Celje je zelo težko. Toda tako pač je v športu in verjamem, da bomo vsi tisti, ki lahko stopimo na parket že v soboto v domači dvorani naredil vse, da se od leta 2018 poslovimo z zmago.