You are currently viewing Dani Zugan nova okrepitev Branika
dav
  • Post category:Novice

V prihodnji sezoni bo vijoličasti dres nosil tudi levoroki dvometraš iz Kopra Dani Zugan, ki je z vodstvom RK Maribor Branik sklenil triletno sodelovanje.

21-letni rojeni Izolan se je z rokometom pričel ukvarjati pri 10-ih letih in uspešno nastopal v vseh mlajših kategorijah kluba iz Kopra. Za člansko moštvo je kot 16-letnik debitiral v sezoni 2013/14, v letošnji sezoni pa je na dosedanjih 32-ih srečanjih dosegel 60 zadetkov. Dani Zugan je bil tudi član mladinske izbrane vrste, ki je na SP leta 2017 zasedla 9. mesto in na EP leta 2016 11. mesto. Prav tako je že dvakrat oblekel dres članske reprezentance, v prihodnji sezoni pa bo oblekel vijoličasti dres. »Najprej bi se zahvalil vsem trenerjem in soigralcem, s katerimi sem preživel 11 sezon v Kopru. Pomemben del so bili tudi navijači, ki so na vseh tekmah pričarali odlično vzdušje. Verjamem, da bom upravičil zaupanje RK Maribor Branik, s katerim sem sklenil triletno sodelovanje. Klub deluje na visokem nivoju, kar bo zelo pomagalo pri mojem nadaljnjem razvoju. Z nestrpnostjo pričakujem naslednjo sezono in upam, da bom lahko pripomogel k novim uspehom mariborskega rokometa.« je dejal mladi nadarjeni Dani Zugan, pri prestopu katerega se vodstvo RK Maribor Branik zahvaljuje Matiji Nemetzu, ki v regiji skrbi za veliko mladih talentiranih rokometašev, za korektno sodelovanje pri realizaciji transferja.