You are currently viewing Remi podaljšal odločitev o Evropi
  • Post category:Novice

V predzadnjem krogu za končnice za prvaka sta se v Taboru moštvi Maribora in Kopra razšli brez zmagovalca. Odločitev o tem, kdo bo na koncu osvojil 4. mesto in prihodnjo sezono igral tudi v Evropi, pa je tako prestavljena na zadnji krog.

Liga NLB – končnica za prvaka 9. krog, Dvorana Tabor Maribor, 26.05.2019, gledalcev: 450, sodnika: Dejan in Igor Ivančič

RK MARIBOR BRANIK – RD KOPER 2013   27:27(14:11)

RK Maribor Branik: Đurica 11 obramb(1x7m), Simonič; Planinšek, Žabič 1, Hedl, Celminš 3, Marušič, Sok 4(7m-21/), Jerenec 3, Velkavrh 5, Ranevski 5, Budja, Jerebie 2, Golik, Buneta 4, Štumpfl; Trener: Marko Šibila

RD Koper 2013: Haseljić 9 obramb, Postogna 1 obramba(1x7m); Makuc 1, Grzentič 3, Krečič 7, Matijaševič, Moljk, Ganz, Smolnik 5, Sokolič 2, Guček 1, Zugan 2, Marić 1, Planinc, Stopar, Bratkovič 2(7m-2/1): Uroš Rapotec

 

7m: RK Maribor Branik 2/1, RD Koper 2013 2/1

Izključitve.: RK Maribor Branik 8 min, RD Koper 6 min

RK: /

Po začetnem vodstvu gostov z Obale z 0:1 so pobudo na parketu prevzeli domači rokometaši. Vidno motivirani so odločno zaigrali v obrambi, kar se jim je obrestovalo z nekaj hitrimi protinapadi. Tako so z golom Andrisa Celminša v 7. minuti povedli 4:2, le 4 minute kasneje pa je Iulian Jerebie vodstvo povišal na +4(8:4). Takoj zatem je minuto odmora  zahtevala koprska klop, a je trajalo kar nekaj časa, da so Koprčani zaostanek prepolovili. Nekaj nezbranosti več  in igralca več so izkoristili v 23. in 26. minuti, ko je za 11:9 ter nato še za 11:10 zadel Dani Zugan. Vijoličasti rokometaši so do konca polčasa strnili vrste, nekaj sekund pred iztekom polčasa pa je še drugo minuto odmora za zadnjo akcijo zahteval trener Šibila. Slednji je ob dveh igralcih manj v polju v igro poslal mladega debitanta Jureta Hedla, ki je pripravil akcijo za Marina Buneto, ta pa je s strelom od daleč presenetil koprskega čuvaja mreže Mirzo Haseljića in na odmor se je odšlo z rezultatom 14:11. Uvod 2. polčasa pa je povsem pripadel domačim, ki še bolj odločno zaigrali tako v obrambi kot v napadu, kapetan Tadej Sok pa je v 38. minuti poskrbel za navdušenje v Taboru. Po odlični obrambi je s hitrim protinapadom zadel za 20:14 in minuto odmora je moral vzeti gostujoči strateg Uroš Rapotec. Ta je ustavila nalet mariborskega Branika saj jim je po zadetku Andraža Velkavrha za 21:14 uspel delni izid 0:3(21:17). Vendar so jim Branikovci uspeli vrnit nazaj skoraj z enako mero, Stefan Žabič je namreč v 44. minuti zadel za 23:17. V 50. minuti je pri rezultatu 25:20 zadnjo minuto odmora izkoristil mariborski strateg Marko Šibila in svojim varovancem dal še zadnje napotke za zaključek tekme. Toda v nadaljevanju je padla zbranost v tako v napadu kot v obrambi in Koprčani so se 55. minuti z zadetkom Grege Krečiča približali na 27:25. Vijoličasti v naslednjem napadu niso uspeli zadeti in po minuti odmora je posegla koprska klop. Krečič je zadel za 27:26 in pred nami je bila dramatična končnica srečanja. Sledil je še en gol Kopra, za izenačenje na 27:27 je poskrbel Tilen Sokolič, do konca pa je še ostala samo minuta in pol igre. Tudi napad, ki je sledil, Mariborčani niso uspeli realizirati, Sokolič je stekel v protinapad, ki pa ga je z 11-to obrambo zaustavil Marin Đurica. Do konca je ostalo še nekaj sekund, a premalo za kaj več. Dokončen odgovor kdo bo na koncu na 4. mestu bo dal zadnji krog, ko Mariborčani gostujejo v Ribnici, Koprčani pa doma igrajo z Loko.    

Izjave:

Tadej Sok, kapetan RK Maribor Branik: Rečem lahko samo to, da smo razočarani. Še toliko več, ker smo imeli vse v svojih rokah. 15 minut pred koncem smo vodili za 6 zadetkov in na takšni tekmi enostavno ne smeš zapraviti. Zakaj se nam je to zgodilo ne vem, ampak nekaj podobnega se nam dogaja že skozi vso sezono. Najverjetneje nas je to stalo 4. mesta, čeprav še no vse odločeno. Prvo zaključno žogico smo vsekakor zapravili, pred nami pa še v petek tekma v Ribnici.

Grega Krečič, RD Koper: Vedeli smo kaj nam ta tekma prinaša. Igrali smo sicer slabo, a se v zaključku tekme uspeli dvigniti, šlo nam je noter in prišli so do z nas ugodnega rezultata. Na koncu smo prikazali večjo željo od Mariborčanov in upam, da smo tako osvojili točko, ki nam prinaša Evropo.