You are currently viewing Infarktna tekma, zmaga, 4.mesto, Evropa!
dav
  • Post category:Novice

Rokometaši mariborskega Branika so v napetem srečanju v Ribnici prišli do zmage z rezultatom 23:28 ter si tako priborili končno 4. mesto v DP in pravico do nastopa v evropskih tekmovanjih v prihodnji sezoni.

Liga NLB- Končnica za prvaka 10. krog, Športni center Ribnica, 31.05.2019, gledalcev: 400;  sodnika: Dušan Deržek in Bojan Brecelj

RD RIKO RIBNICA – RK MARIBOR BRANIK   23:28(8:17)

RD Riko Ribnica: Bojić 1 obramba, Klarič  8 obramb; Strmljan 3, Horvat 1, Vujačič 6(7m-2/2), Žagar 3, Knavs 1(7m-1/0), Ranisavljević 1, Pahulje 1, Lešek , Nosan B. , Pucelj 1(7m-1/0), Tomšič, Nosan M. , Setnikar  5(7m-4/3), Košmrlj 1;  Trener: Aljaž Pavlič

RK Maribor Branik: Đurica 17 obramb, Simonič; Žabič 3, Planinšek , Hedl, Celminš 3, Marušič, Sok 4, Jerenec 2, Velkavrh 7(7m-/), Ranevski 1, Budja, Jerebie 5, Golik 1(7m-1/1), Buneta, 2 Štumpfl ; Trener: Marko Šibila

 

7m: RD Riko Ribnica 8/5, RK Maribor Branik 1/ 1

Izključitve: RD Riko Ribnica 12 min, RK Maribor Branik 12 min

RK:/

Po uvodnih dveh zadetkih Roka Setnikarja za Ribnico so za Mariborčane zadeli Iulian Jerebie, Marin Buneta in kapetan Tadej Sok, ki je tako svoje moštvo v 5. minuti popeljal v vodstvo z 2:3. To je vlilo dodatnega poguma vijoličastim rokometašem, ki so v 10. minuti z golom Filipa Jerenca povedli 3:6. To je precej razjezilo domačega trenerja Aljaža Pavliča, ki je svoje varovance poklical na minuto odmora. A to ni zdramila njegovih igralcev, ki so še naprej delali napake v napadu, Andraž Velkavrh pa je za nameček z dvema zaporednima goloma v 14. minuti zadel za 3:9. A vijoličasti rokometaši se tudi ob igralcu manj v polju niso ustavili, svoje je z obrambami dodal tudi vratar Marin Đurica, ki je dobesedno zaklenil svoja vrata. V 17. minuti je kapetan Sok zadel za neverjetnih 3:12 in domači strateg Pavlič je vnovič posegel po minuti odmora. 12-minutni strelski post Ribnice je v 18. minuti z uspešno izvedeno sedemmetrovko prekinil Rok Setnikar(4:12). To je prekinilo niz mariborskega Branika in domačini so v 24. minuti z golom Uroša Knavsa ter delnim izidom 3:0 zaostanek znižali na -6(8:14). Vendar so borbeni Mariborčani prekinili nalet Ribnice, v 27. minuti je Jerebie z dvema zaporednima zadetkoma zadel za 8:16, vrata pa je ponovno zaklenil izvrstni čuvaj mariborske mreže Đurica.  Varovanci Marka Šibile so odigrali polčas sezone in na odmor odšli z neverjetno prednostjo 9-ih zadetkov(8:17). Uvod 2. polčasa je pripadel gostiteljem, ki so v 5-ih minutah dosegli delni izid 3:0(11:17). Pri nespremenjenem rezultatu je v 37. minuti minuto odmora zahteval mariborski trener Marko Šibila. Toda tudi ta ni ustavila naleta Ribnice in predramila njegovih varovancem, predvsem v napadu. Ker je Ribnica v nadaljevanju uspela zadeti še dvakrat, mariborski rokometaši pa še niti enkrat v 2. polčasu je trener Šibila v 41. minuti pri rezultatu 13:17 zahteval še zadnjo minuto odmora. 12-minutki strelski post Maribora je v 42. minuti z zadetkom prekinil Andris Celminš(14:18). A kaj, ko nalet Ribničanov ni popuščal in 45. minuti je Domen Pahulje zadel za 16:18, Risto Vujačić pa v 48. za 18:19. Ribničani so na krilih domačih navijačev poleteli in Žan Žagar je z zadetkom v izteku 50. minute za izenačenje na 20:20 tekmo povsem odprl. V nadaljevanju so Jerebie in Celminš z zadetkoma ter Đurica z obrambo sedemmetrovke ponovno prevesili na stran Maribora(20:22). Na začetku 54. minute je Andraž Velkavrh zadel za 20:23 in ponovno se je malo lažje dihalo. V začetku 55. minute so imeli mariborski rokometaši igralca več v polju in prednost 3 zadetkov(21:24). Po še eni odlični reakciji vratarja Đurice so vijoličasti rokometaši 2 minuti in pol z zadetkom Jerebiea povedli 22:25. Potem je sledila še ena odlična obrambna akcija ter zadetek Velkavrh čez celo igrišče v prazen gol Ribnice za 22:26. In ko je slabi dve minuti pred koncem mariborska obramba zaustavila še en napad domačinov je močno zadišalo po zmagi. Slednjo je takoj v naslednjem napadu potrdil kapetan Sok in Mariborčani so se lahko veselili končnega 4. mesta in vozovnice za evropska tekmovanja.

Izjave: sledijo….