You are currently viewing Odziv na neresnične obtožbe v športnem dnevniku Ekipa
Luka Žvižej, novi trener RK Maribor Branik.
  • Post category:Novice

Spoštovani,

v RK Maribor Branik smo z ogorčenostjo prebrali današnji članek objavljen v športnem dnevniku Ekipa SN, v katerem je Mark Ferjan dejal, da naj bi mu klub odpovedal pogodbo, ker naj bi se z družino udeležil protivladnih protestov.

Gre za absolutno laž in popoln nesmisel. Na fanta, ki je imel v preteklih dveh sezonah v klubu različne težave z disciplino, novi trener ne računa več, kar je edini razlog, da je športni direktor Branko Bedekovič vratarja takoj po podpisu pogodbe s trenerjem obvestil, da bodo v novi sezoni gol Maribora branili drugi vratarji.

Prav tako ne držijo navedbe, ki jih je Mark Ferjan podal o vodstvu kluba. Predsednik kluba je Mihael Pisanec, gospod Kristijan Petek že več kot 10 let ni predsednik kluba in tudi nima v klubu nobene funkcije, v klubu ga praktično ne poznamo.

Izpostavljamo še, da se RK Maribor Branik tako v preteklosti kot tudi dandanes ni nikoli politično opredeljeval.

Obžalujemo, da novinar navedb igralca ni preveril pri klubu, saj bi mu z veseljem odgovorili.

Klub bo zaradi neresničnih navedb in obtožb primoran sprožiti nadaljnje postopke, da zaščiti svoj ugled in dobro ime.

Luka Žvižej, trener: »Pri odločitvi za spremembo v vratih je šlo izključno za športno odločitev, ki smo jo sprejeli skupaj s sodelavci. V ekipi si želim igralce, ki si želijo biti del kluba, le tega postaviti na prvo mesto in ne svojih lastnih interesov. To je bil razlog, da smo se odločili za zamenjavo.«

Branko Bedekovič, športni direktor: »Ferjan je bil v zadnjih dveh sezonah vedno konflikten. Večkrat je kršil splošna pravila, ni spoštoval navodil in rušil kemijo v ekipi. Soigralcem je dajal občutek manjvrednosti in sebe vedno postavljal v ospredje. To so razlogi zaradi katerih v sezoni 2021/2022 ne moremo več računati nanj.«

Tadej Sok, kapetan: »V RK Maribor Branik sem že več kot 10 sezon. V tem času se klub ni nikoli politično usmerjal, vodstvo pa je bilo do igralcev vedno zelo korektno. Zagotovim lahko, da nihče v slačilnici in v klubu ni vedel, da se je Ferjan udeležil protivladnih protestov, zato so obtožbe nesmiselne.«