You are currently viewing Iz Metalurga v Maribor
  • Post category:Novice

Čeprav smo na polovici končnice za prvaka, vodstvo mariborskega Branika pridno sestavlja moštvo za prihodnjo sezono. Slednjemu je v svoje vrste uspelo pripeljati prihodnost hrvaškega rokometa, še ne 21-letnega krožnega napadalca Adrijana Miličevića, ki je v letošnji sezoni za makedonski Metalurg v elitni Ligi prvakov dosegel 11 zadetkov.

Član »all star« postave kadetskega EP leta 2016 na Hrvaškem, prihaja iz Karlovca, kjer je tudi začel svojo športno pot. 191 centimetrov visok in dobrih 100  kilogramov težek krožni napadalec je oblekel še dres Poreča in serijskega hrvaškega prvaka Zagreba, v letošnji sezoni pa je zaigral za makedonskega podprvaka HC Vardar. Za slednjega je na 10 srečanjih spodnjega doma Lige prvakov dosegel 11 zadetkov. Miličević bo tako v prihodnji sezoni z Iulianom Jerebijem tvoril močan dvojec na liniji 6-ih metrov. »Ponudila se nam je priložnost in hitro smo našli skupen jezik. Verjamem, da bo Adrijan ob Iulianu dodana vrednost za moštvo tako v obrambi kot v napadu. Čeprav gre za mladega in nadarjenega igralca k nam prihaja že z evropskimi izkušnjami. V sled tega smo se za sodelovanje morali zahvaliti Vuku Milenkoviću, s katerim smo pred meseci podpisali pogodbo, a se sedaj sporazumno razšli. Ob tem bi se mu zahvalili za vso razumevanje in mu na nadaljnji športni poti želimo veliko uspehov.« je dejal poslovni direktor RK Maribor Branik Mihael Pisanec. Slednji dodaja, da so v pogovorih še z nekaterimi igralci s ciljem sestave moštva, ki bi bilo v prihodnji sezoni še bolj kakovostno in konkurenčno.