You are currently viewing Ribnica v Taboru boljši nasprotnik

Mariborskim rokometašem na domačem parketu ni uspelo presenetiti rokometašev Rika Ribnice, ki so na koncu bili boljši z rezultatom 27:32.

Liga NLB- Končnica za prvaka 5. krog, Dvorana Tabor Maribor, 26.04.201, gledalcev: 250 sodnika: Matija Knez in Mitja Smolko

RK MARIBOR BRANIK – RD RIKO RIBNICA  27:32(12:16)

RK Maribor Branik: Đurica 6 obramb, Simonič; Žabič 1, Planinšek , Puc, Celminš 3, Marušič, Sok 3, Jerenec 3, Velkavrh 5(7m-1/1), Ranevski 2, Budja 1, Jerebie 1, Golik 8(7m-2/2), Buneta, Štumpfl ; Trener: Marko Šibila

RD Riko Ribnica: Bojić 9 obramb, Klarič 3 obrambe; Strmljan 5, Horvat 5, Vujačič 4, Knavs 1, Ranisavljević, Pahulje, Lešek 3, Nosan B. 2, Cimerman, Pucelj 4, Tomšič, Nosan M. 1, Setnikar 5(7m-3/3), Košmrlj 2;  Trener: Aljaž Pavlič

 

7m: RK Maribor Branik 3/3, RD Riko Ribnica 3/3

Izključitve: RK Maribor Branik 2 min, RD Riko Ribnica 6 min

RK:/

Po uvodnem vodstvu Ribnice z 1:3, so Mariborčani uspeli strniti vrste in v 8. minuti z zadetkom Andrisa Celminša prvič povesti 6:5. Vse do 21. minute smo spremljali trdo igro gol za gol, nato pa je Risto Vujačić poskrbel za vodstvo gostov z 9:11. Sledila je reakcija mariborske klopi z minuto odmora, a žal ta ni ustavila naleta Ribnice, ki si je ob slabši igri Branikovcev v obrambi do odhoda na odmor  uspela priigrati prednost 4-ih zadetkov(12:16). Ribnica je na začetku 2. polčasa z zadetkoma Gašperja Horvata in Jana Puclja ušla na +6(12:18). Vendar se vijoličasti rokometaši ni vdali in v 37. minuti z zadetkom Filipa Jerenca prepolovili zaostanek(16:19), posledično pa je minuto odmora zahteval gostujoči trener Aljaž Pavlič. Dobri dve minuti je sledila zahteva po minuti odmora še z mariborske strani in to pri rezultatu 17:21. V 44. minuti je zavladalo navdušenje v Taboru saj je Stefan Žabič zadel za 21:22 in ponovno vlil upanje za preobrat. Tod še enkrat več je slabša igra v obrambi Mariborčanov dopustila Ribniškemu napadu, da je dosegel 3 zaporedne zadetke za 21:25. 6 minut pred koncem je pri rezultatu 24:27 minuto odmora zahteval mariborski strateg Marko Šibila, Matija Golik pa je zadel za 25:27. Mariborski rokometaši so tudi v zadnjo minuto in pol šli za zaostankom -2(27:29), na začetku napada Ribnice pa je trener Pavlič na zapisnikarsko mizo odložil zeleni karton za minuto odmora. Kot kaže so bili napotki koristni, saj je Tilen Strmljan zadel za 27:30 in tako zabil še zadnji »žebelj« v »krsto« Maribora.

Izjave:

Matija Golik, igralec RK Maribor Branik: V srečanje nismo šli slabo, saj smo bili enakovredni nasprotnik. Nato smo pričeli slabše igrati v obrambi, v napadu pa nismo imeli idej kako prelisičiti njihovo agresivno obrambo. Tako smo dovolili nasprotniku, da si je na polčasu priigral prednost 4-ih zadetkov. Drugi polčas smo zelo slabo odprli, a se vseeno uspeli vrniti z agresivno obrambo ter doseči nekaj lahkih zadetkov. Nato pa nam je, ne vem, zmanjkalo moči ali nekega psihološkega momenta, da bi lahko srečanje obrnili v svojo korist.

Tilen Strmljan, igralec RD Riko Ribnica: Vedeli smo, da bo težka tekma, saj se Maribor bori za Evropo. Želeli smo potrditi to 3. mesto in sedaj lahko sproščeno ponovno skušamo priti še stopnico više. Borili smo se skozi celotno srečanje, imeli smo 10-15 minut, ko nam ni steklo in takrat smo tudi dovolili, da so se Mariborčani približali. Na koncu nam je tudi z malo sreče srečanje pripeljati v našo korist.