You are currently viewing Maribor proti Izoli do pomembne zmage
Foto: Anamarija Valentina Dajnko
  • Post category:Novice

Rokometaši Maribor Branika so se v 9. krogu Lige NLB v dvorani Tabor pomerili z RD Butan plin Izola in prišli do tretje letošnje zmage (31:28).

Tekmo so bolje začeli gostje iz Izole, ki so v uvodnih minutah izkoristili nekaj slabših mariborskih napadov. Dobro je obračun začel gostujoči vratar Logar, ki je v prvih desetih minutah zbral štiri obrambe. V 11. minuti je Izola povedla za tri gole (6:9), domači trener Davor Rokavec, ki se je prvič predstavil domačim navijačem, pa je modro reagiral z minuto odmora. Po njej so se Mariborčani vrnili v tekmo in si v 16. minuti ter 18. minuti priigrali dve priložnosti za izenačenje, ki pa ju niso izkoristili.  Po napaki Izolanov v 19. minuti je tretjo priložnost vendarle izkoristil Jan Hočevar, ki je izid poravnal na 12. Uspešen niz Maribora je v izteku 19. minute z zadetkom za vodstvo s 13:12 kronal razigrani Andraž Velkavrh, ki je bil proti svojemu nekdanjemu klubu zelo motiviran. V zadnjih desetih minutah prvega polčasa se je najprej z dvema krasnima goloma izkazal Filip Jerenec, v 24. minuti pa je z ubranjeno sedemetrovko navdušil še Martin Kocjančič. Vse skupaj so vijoličasti v 27. minuti nadgradili z golom za 16:13, natančen je bil Iulian Jerebie. Do konca polčasa so se gostje po izključitvi Jerenca nekoliko približali, izid prvega dela pa je s sedmih metrov postavil Velkavrh. Maribor je na odmor odšel s prednostjo 18:16. Prvi strelec Maribora v prvem polčasu je bil prav Velkavrh, ki je bil natančen šestkrat.

Začetek drugega dela je pripadel Mariboru, ki je v 35. minuti z golom Nikole Ranevskega povedel z 20:17. Nato se je z nekaj obrambami vnovič izkazal gostujoči vratar Logar, ki je preprečeval, da bi si vijoličasti priigrali višjo prednost. Po dveh zapravljenih sedemetrovkah Maribora je Izola zapravila priložnost za izenačenje, za mirnejše nadaljevanje pa je z golom za 23:21 poskrbel Nejc Planinšek. Nato je na sceno z dvema zaporednima goloma znova stopil Jerenec in naši fantje so v 45. minuti vnovič povedli s tremi goli prednosti (25:22). V zadnji četrtini tekme je najprej za +4 poskrbel razigrani Ranevski, prednost pa je po novem hitrem napadu še povišal Planinšek. Trener Rokavec je v zadnjih desetih minutah dobro umiril fante, ki so odigrali nekaj dolgih napadov, a so se pred finišom tekme gostje vendarle nevarno približali in v 57. minuti znižali na 29:27. Pomemben gol je nato dosegel Planinšek, ki je odlično izkoristil priložnost ob odsotnosti Zugana in Soka. Ko je dve minuti pred koncem za +3 zadel še Jerenec in so gostje zapravili napad, je bila tekma dokončno odločena. Končni izid 31:28 za Maribor.

Trener Maribora Davor Rokavec je tako po zmagi na svoji prvi tekmi na klopi vijoličastih, ekipo popeljal do zmage tudi na svoji prvi tekmi v domači dvorani.

Prvi strelec Maribora je bil s sedmimi goli Ranevski, pri Izoli pa jih je 10 dosegel Spasoje Gačević. Igralec tekme je bil Ranevski.

Za Maribor je to bila tretja zmaga v letošnjem državnem prvenstvu, Izola pa tudi po gostovanju v štajerski prestolnici ostaja pri eni zmagi.

Nikola Ranevskiigralec tekme: “To tekmo je odločila borbenost, dobra igra v obrambi in moštvenost, saj smo si igralci pomagali tako v obrambi kot v napadu. Za dosežene gole sem zelo vesel, zanje pa so zaslužni predvsem odlični soigralci. Goli so bili le pika na i.

Davor Rokavec, trener RK Maribor Branik: “Tekma je bila nenavadna, ker še vedno igramo z nekim strahom in smo še vedno v krču. V tekmo smo vstopili z rezultatskim zaostankom, nato pa nasprotnika dolgo lovili. Prejeli smo nekaj golov, ki jih ne bi smeli, tudi vratarja pa tokrat nista bila razpoložena. Nato smo vendarle strnili svoje vrste v obrambi, začeli smo se bolje gibati in našli željene rešitve. Tekma je bila čudna, a smo na koncu prišli do preobrata in v zaključku tekme uspeli priti do zlata vrednih točk.

Fredi Radojković, trener RD Butan plin Izola: “Najprej bi rad čestital domači ekipi za zmago. Tekmo je odločila širina kadra. Mi imamo ogromno težav s poškodbami, tudi nekateri, ki so danes igrali, so poškodovani, proti koncu pa smo izgubili še enega krožnega napadalca. Težko sestavimo obrambo, v napadu pa smo tokrat igrali bolje kot ponavadi, a vseeno ostali brez točk. Ta negativna situacija se tako vleče še naprej, a za nas je odsotnost igralcev izredno velika težava, saj pogrešamo prav vsakega posameznika.

9. krog Lige NLB:
RK Maribor Branik
– RD Butan plin Izola 31:28 (18:16)

RK Maribor Branik: Kocjančič in Ferjan; Kljun, Puc, Planinšek 6, Špelić 2, Sok, Hočevar 3, Jerenec 5, Miličević, Velkavrh 6, Ranevski 7, Budja, Jerebie 2 in Sivka.

RD Butan plin Izola: Alessio in Logar; Jurič 1, Božič 4, Brumen 2, Zorič-Stepančič 1, Gačević 10, Gašperšič 1, Poberaj, Petrović 3, Miklavec 1, Nikolić, Čolić 5, Beganovič, Hušić in Novak.