You are currently viewing Prepričljiva zmaga in prve točke v končnici
  • Post category:Novice

Rokometaši mariborskega Branika so na domačem parketu z rezultatom 33:21 odpravili moštvo Urbanscape Loke ter tako osvojili prve točke v končnici za prvaka.

Liga NLB- Končnica za prvaka 3. krog, Dvorana Tabor Maribor, 07.04.201, gledalcev: 200 sodnika: Dejan Čretnik in Miloš Turnšek

RK MARIBOR BRANIK – RD URBANSCAPE LOKA  33:21(15:8)

RK Maribor Branik: Đurica 11 obramb(1x7m), Simonič 4 obrambe; Žabič 1, Planinšek 2, Puc, Celminš 2, Marušič 3, Sok 4, Jerenec 1, Velkavrh 4, Ranevski 6, Budja, Jerebie 3, Golik 5(7m-3/3), Buneta 2, Štumpfl ; Trener: Marko Šibila

RD Urbanscape Loka: Božnar, Dobaj 9 obramb; Pokorn 1, Vrbinc 3, Gartner 3, Dolenc, Jamnik 2 (7m-1/0), Jesenko 3 M.(7m-2/2), Pipp U., Bradeško 2, Mali, Jeseničnik 2, Pipp M. 2, Bergant, Jesenko A.4(7m-1/1), Marinovič;  Trener: Robert Beguš

 

7m: RK Maribor Branik 3/3, RD Urbanscape Loka 4/3

Izključitve: RK Maribor Branik 12 min, RD Urbanscape Loka 2 min

RK:/

V uvodnih minutah srečanja sta bila glavna na sceni oba vratarja, Marin Đurica pri Mariborčanih in Gašper Dobaj pri Škofjeločanih. To se je poznalo tudi pri rezultatu, ki je bil še v 7. minuti 1:1. Igra se je nato, v smislu zadetkov razživela, vijoličasti rokometaši pa so v 15. minuti ob 6 obrambi Đurice in uspešnim protinapadom Nikole Ranevskega povedli 6:3. Ob izteku 17. minute je Marin Buneta z odličnim strelom poskrbel za vodstvo 7:3 in sledila je prva minuta odmora na zahtevo gostujočega trenerja Roberta Beguša. V 21. minuti pa je ob rezultatu 8:4 in dveh igralcih manj minuto odmora zahteval mariborski strateg Marko Šibila. Ta je koristila njegovim varovancem, saj so uspeli zadržati priigrano prednost, a so nato z nekaj napakami nasprotniku dovolili, da je v 26. minuti prepolovil zaostanek(10:8). Vendar kot, da so dali v višjo prestavo, mariborski rokometaši v naletu in z delnim izidom 5:0 odšli na odmor s prednostjo 7-ih zadetkov(15:8). V 2. polčasu so vijoličasti rokometaši nadaljevali v enakem ritmu in takoj z golom Bunete povedli 16:8. Toda gosti iz Škofje Loke se niso povsem vdali in v 38. minuti je Žiga Bradeško, tudi po zaslugi igralca več, zadel za 18:14. Le 4 minute kasneje je Andris Celminš poskrbel za vnovično prednost 7-ih zadetkov 22:15, v 44. minuti pa je minuto odmora zahtevala gostujoča klop. Slednja ni ustavila naleta Mariborčanov, ki so v izteku 49. minute z zadetkom Nikole Ranevskega povedli za 10(27:17), trener Urbanscape Loke Beguš pa je izkoristil še zadnjo minuto odmora.  Po slednji je na parket stopila povsem spremenjena postava mariborskega Branika, saj je trener Šibila dal priložnost vsem igralcem s klopi. Slednji so z dobro igro nagradili njegovo zaupanje in do konca srečanja prednost še povečali. Vijoličasti rokometaši so se tako lahko zasluženo veselili prve zmage v končnici za prvaka.

Izjave:

Nikola Ranevski, igralec RK Maribor Branik: Pohvalil bi svoje soigralce za odlično igro tako v obrambi kot v napadu. Od nas se pričakuje, da domača srečanja predvsem proti ekipam kot sta Loka in Koper zmagamo, še posebej če želimo osvojiti to želeno 4. mesto. Skozi vso srečanje smo držali tempo v svojih rokah in prednost iz minute v minuto večali. Na trenutke smo malo popustili, a nikoli v tolikšni meri, da bi ogrozili zmago. Veseli smo teh prvih točk v končnici, prav tako pa sem vesel svojega učinka danes. Upam, da bo takšnih predstav do konca sezone še nekaj.

Robert Beguš, trener RD Urbanscape Loka: Mi smo se že na začetku te končnice za prvaka odločili, da bomo dali prednost mlajšim in domačim igralcem. Seveda so pri teh prisotna velika nihanja v igri in to je potrebno vzeti v zakup. Levji delež sta z odličnimi obrambami prispevala oba domača vratarja, ob tem pa bi pohvalil tudi našega čuvaja mreže Gašperja Dobaja. V nadaljevanju je prišla do izraza daljša klop Mariborčanov in tudi njihova večja fizična moč, predvsem na položaju krožnega napadalca.