You are currently viewing Tokrat boljši Koper
  • Post category:Novice

Rokometaši mariborskega Branika so v tretjem obračunu v letošnji sezoni proti Kopru prvič klonili. Koprčani so bili na svojem parketu boljši z rezultatom 31:24.

Liga NLB- Končnica za prvaka 4. krog, Arena Bonifika Koper, 18.04.201, gledalcev: 800 sodnika: Bojan Brecelj in Dušan Deržek

RD KOPER 2013 – RK MARIBOR BRANIK   31:24(17:15)

RD Koper 2013: Haseljić 4 obrambe, Kocjančič 3 obrambe, Postogna 4 obromba; Grzentič 5, Krečič 3, Matijaševič 1, Konjevič, Moljk 1, Smolnik 1(7m-1/0), Sokolič 4(7m-2/2), Guček 5, Zugan 6, Marič, Planinc 5(7m-1/0), Stopar; Trener: Uroš Rapotec

RK Maribor Branik: Đurica 7 obramb(1x7m), Simonič; Žabič 2, Planinšek, Celminš 3, Marušič, Sok 2, Jerenec 5, Velkavrh, Ranevski 2, Budja, Jerebie 4, Golik 3(7m-2/2), Buneta 3, Štumpfl; Trener: Marko Šibila

 

7m: RD Koper 2013 4/2, RK Maribor Branik 2/2

Izključitve: RD Koper 2013 6 min, RK Maribor Branik 6 min

RK:/

Obračun neposrednih konkurentov za 4. mesto so bolje pričeli Koprčani, ki so v 6. minuti z golom Nejca Planinca povedli 4:1. Sledile so minute Mariborčanov, v 12. minuti  je namreč z Filip Jerenec najprej izenačil na 6:6 nato pa poskrbel še za prvo vodstvo Branika  s 6:7. Sledil je gol Stefana Žabiča za 6:8, v 17. minuti pa je pri rezultatu 7:9 prvo minuto zahteval domači strateg Uroš Rapotec. Mariborski rokometaši so v vodstvu ostali vse do 23. minute, ko je Nino Grzentič poskrbel za izenačenje na 12:12. V zaključku polčasa so v napadu bolje odigrali koprski rokometaši, ki so na odmor odšli s prednostjo 2 zadetkov(17:15). Po uvodnih 5 minutah 2. polčasa je moral mariborski trener Marko Šibila poseči po minuto odmora, saj so njegovi varovanci dovolili, da je nasprotnik ušel na +5(21:16). Ta žal ni prebudila njegovega moštva, ki z igro v obrambi ni uspel nevtralizirati napadov Kopra. Tako je v 49. minuti pri rezultatu 26:21 minuto odmora zahteval koprski trener Rapotec, verjetno z namenom, da svoje igralce malo spočije in jih pripravi za končnico. V 53. minuti je za trenutek zasijala luč upanja za vijoličaste rokometaše, saj sta Andris Celminš in Iulian Jerebie zadela za 27:23, a žal ne za dolgo. Koprčani so z delnim izidom 3:0 v 56. minuti ušli na +7(30:23) in potrdili prvo letošnjo zmago nad Mariborčani. Slednje sedaj čakajo kar tri zaporedna srečanja na domačem parketu in to proti vodilni trojici Ribnici, Gorenju in Celju.

Izjave:

Marko Šibila, trener RK Maribor Branik: 1. polčas smo odigrali v valovih. Začeli nismo najbolje, a se nato ujeli in povedli za 2 zadetka in že je kazalo, da bi lahko tekmo obrnili v svojo prid. Morda so nato nekateri igralci pokazali preveč nervoze in premalo koncentracije na samem igrišču. Posledično smo že v končnici polčasa popustili in nasprotniku dovolili, da je povedel za 2 zadetka. V 2. polčasu nam pa nam nikakor ni uspelo priti v položaj, da bi se lahko ponovno borili za zmago, Koper se je odlepil in na koncu mu je potrebno čestitati za zmago.