You are currently viewing V Celju kljub porazu pustili dober vtis

Uvodni obračun 2. kroga končnice za prvaka med Celjem in Mariborom je pripadel favoriziranim Celjanom, ki so na domačem parketu slavili z rezultatom 30:26.

Liga NLB – Končnica za prvaka 2. krog, Zlatorog Arena Celje, 29.03.2019, gledalcev: 1.000, sodnika: Dominik Majer in Boštjan Žitnik

RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO – RK MARIBOR BRANIK 30:26(17:12)

RK Celje Pivovarna Laško: Pajntar 15 obramb, Ferlin; Vujović 6, Jurečič 2, Malus, Kljun, Razgor 5(7m-4/4), Ovniček 1, Marguč 2, Šarac 3, Accambray 2, Kodrin 5, Horžen, Makuc 2, Anic, Bećiri 2; Trener: Tomaž Ocvirk

RK Maribor Branik: Đurica 13 obramb, Simonič; Žabič 4, Planinšek, Pungartnik, Celminš 3, Marušič 1(7m-1/1), Sok 3(7m-1/1), Jerenec 7, Velkavrh 2(7m-1/0), Ranevski, Budja, Jerebie 2, Golik 1, Buneta 3, Štumpfl (7m-/); Trener: Marko Šibila

7m: RK Celje Pivovarna Laško 4/4, RK Maribor Branik 3/2
Izključitve: RK Celje Pivovarna Laško 2 min, RK Maribor Branik 4 min
RK: /

Po uvodnem vodstvu Mariborčanov z 0:1 in 1:2 so vajeti v svoje roke vzeli gostitelji, ki so uspešno izkoristili nekaj nepotrebnih napak vijoličastih rokometašev v napadu ter tako v 8. minuti z golom Tilena Kodrina povedli s 6:3. Celjani so nadaljevali v visokem ritmu, svoje je dodal tudi razpoležni Aljaž Pajntar v njihovih vratih. Tako je bil mariborski strateg Marko Šibila primoran v 17. minuti pri rezultatu 10:5 vzeti prvo minuto odmora. Ta je koristila njegovim varovancem, ki so bolj odločno zaigrali tako v obrambi kot v napadu, nekaj odličnih obramb pa je prispeval vratar Marin Đurica. Ob koncu 22. minute je Filip Jerenec z dvema zaporednima zadetkoma zaostanek prepolovil in v naslednjem napadu Celja je pri rezultatu 11:9 domači strateg Tomaž Ocvirk zahteval minuto odmora. V zadnjih minutah so vijoličasti rokometaši ponovno malenkost popustili in tako Celjanom omogočili, da so na odmor odšli s prednostjo 5-ih zadetkov(17:12). Kljub lepi prednosri so celjski rokometaši silovito krenili v 2. polčas in takoj povedli 21:14. Toda Branikovci so nato dobro unovčili prednost igralca več, zaradi 2-minutne kazni Josipa Šarca ter z zadetkom Matije Golika na prazen celjski gol zaostanek znižali na -4(21:17). Toda le dve minuti kasneje je Kodrin poskrbel za vnovično prednost 6-ih zadetkov za Celje(23:17). Da bi skušal ustaviti vnovičen nalet Celja je mariborski trener Šibila v 42. minuti pri rezultatu 24:19 zahteval minuto odmora. Ta je služila namenu, saj so njegovi varovanci v 44. minuti z zadetkom Andrisa Celminša prepolovili zaostanek(24:21). Vendar je Celje vrnilo z enako mero in z zadetkom Kristiana Bećirija v 48. minuti ponovno ušlo na +5(26:21) in z enako prednostjo šlo tudi v zadnjih 10 minut obračuna. Mariborčanom kljub trudu enostavno ni uspelo zmanjšati zaostanka, Celjani pa so jih na varni distanci uspeli zadržati vse do zadnjega zvoka sirene. Celje je tako upravičilo vlogo favorita in na koncu zasluženo slavilo z rezultatom

Izjave:

Filip Jerenec, igralec RK Maribor Branik: Še vedno se nam je v igri poznala odsotnost obeh krožnih napadalcev, ki sta se na treningih pridružila šele pred nekaj dnevi. Po mojem je svoje dodalo tudi to, da smo igrali v Celju in, da smo igrali pred televizijskimi kamerami. Naredili smo preveč tehničnih napak, ki so po mojem odraz določene neizkušenosti. Vseeno pa menim, da nismo prikazali slabe igre in da bi na koncu razlika bila, ob manjšem številu napak, še manjša. Potem, ko nam je v odmoru med obema polčasoma trener v garderobi dejal, da naj igramo rokomet zato ker ga imamo radi in ne ker ga moramo, smo se malo sprostili in nato v 2. polčasu bili povsem enakovreden nasprotnik.