You are currently viewing V vijoličastem nadarjen mladi levičar
  • Post category:Novice

Vodilni možje RK Maribor Branik še naprej aktivno sestavljajo moštvo za prihodnjo sezono. Tokrat so v svoje vrste zvabili nadarjenega kadetskega reprezentanta Jana Hočevarja.

19-letni levičar Jan Hočevar prihaja iz vrst 1.B ligaša RD Rudar, svojo rokometno zgodbo pa je začel že v 1. razredu osnovne šole. Svoj talent je kazal v vseh mlajših starostnih kategorijah, za člansko moštvo Rudarja pa je nastopil že pri rosnih 15 letih ter v sezoni 2015/16 že dosegel 8 zadetkov. V zadnjih dveh sezonah je nepogrešljiv člen mladinske in članske ekipe, za slednjo pa dosega v povprečju na tekmo več kot 6 zadetkov. Z Nejcem Planinškom bo tako ob Marinu Buneti in Tadej Soku kreiral desno stran igre mariborskega Branika, saj se oba kadetska reprezentanta dobro znajdeta tako na krilnem kot položaju desnega zunanjega. »Zelo sem vesel priložnosti, ki mi jo je ponudil RK Maribor Branik, saj sem kot vsak mladi rokometaš tudi sam sanjal, da bom nekoč zaigral v 1. NLB ligi. To je zame korak naprej in vesel sem ponujene priložnosti. Hkrati se moram zahvaliti RD Rudar in vsem trenerjem, ki so na moji poti delali z menoj in s pomočjo katerih sem se razvil do te mere, da sem postal zanimiv za klube iz najvišjega ranga slovenskega klubskega rokometa. Lahko obljubim, da bom trdo delal še naprej in pomagal Mariboru na poti do zastavljenih ciljev.« je dejal Jan Hočevar, ki je dva kroga pred koncem sezone že pri 134 zadetkih za člansko moštvo Rudarja.