You are currently viewing Kljub borbenosti Gorenje boljše
  • Post category:Novice

Rokometašem mariborskega Branika v domačem Taboru ni uspelo presenetiti favoriziranega Gorenja, ki je bilo boljše z rezultatom.

Liga NLB – končnica za prvaka 6. krog, Dvorana Tabor Maribor, 04.05.2019, gledalcev: 550, sodnika: Ozren Backović in Mirko Palačkovič

RK MARIBOR BRANIK – RK GORENJE VELENJE   22:28(10:12)

RK Maribor Branik: Đurica 6 obramb(1x7m), Simonič; Planinšek, Žabič 4, Celminš, Marušič, Sok 4, Jerenec 2, Velkavrh 1, Ranevski 1, Budja , Jerebie 3, Golik 6(7m-3/3), Buneta, Štumpfl 1; Trener: Marko Šibila

RK Gorenje Velenje: Logar, Vujović, Taletovič 15 obramb( x7m); Grobelnik, Haseljić 3, Tajnik 0 (7m-1/0), Matanović 3, Levc, Starc, Miklavčič 3, Banfro, Drobež, Verdinek 7(7m-2/1),  Kavčič M. 6, Kavčič A. 5, Kete 1; Trener: Zoran Jovičič

 

7m: RK Maribor Branik 3/4, RK Gorenje Velenje 3/1

Izključitve.: RK Maribor Branik 8 min, RK Gorenje Velenje 6 min

RK: /

Po nekaj zapravljenih napadih na obeh straneh so prvi zadeli Mariborčani, za katere je v 4. minuti gol dosegel Iulian Jerebie. Nato smo spremljali izenačeno igro gol za gol s čvrsto igro v obrambi na obeh straneh. Ta se je obrestovala vijoličastim rokometašem, ki so v 11. minuti z zadetkom Matije Golika povedli 5:3 in po prvi minuti odmora je posegel velenjski strateg Zoran Jovičič. A ta tudi ni prekinila naleta domačinov, ki so v 14. minuti z golom kapetana Tadeja Soka povedli 7:3. Ob izteku 19. minute je nekdanji igralec mariborskega Branika Matic Verdinek zapravil sedemmetrovko za Gorenje, takoj v naslednjem napadu pa je domače rokometaše ob rezultatu 8:5 na minuto odmora poklical trener Marko Šibila. V 21. minuti je Aleks Kavčič poskrbel, da so velenjske ose zaostanek prepolovile(8:6). Sledila je izključitev Stefana Žabiča, ki so jo Velenjčani dobro izkoristili in v 25. minuti je Verdinek s hitrim protinapadom poskrbel za izenačenje na 9:9. Slednji je 29. minuti poskrbel za prvo vodstvo Velenjčanov 10:11, vratnici in David Miklavčič z golom pa sta omogočili gostom, da so šli na odmor s prednostjo 2 zadetkov(10:12). Očitno z zanosom iz konca 1. polčasa so v drugega krenili Velenjčani, ki so z dvema zaporednima zadetkoma povedli 10:14. A so Branikovci uspeli vnovčiti igralca več v polju in takoj zaostanek prepolovili(12:14). Toda ne za dolgo, saj so z nekaj napakami v napadu gostom ponovno ponudili priložnost, za oddaljitev in slednjo so tudi izkoristili. Vlado Matanović ter Aleks Kavčič sta premagala vratarja Marina Đurico in Gorenje je ponovno povedlo s +4(12:16). V nadaljevanju smo bili priča borbeni in čvrsti igri na obeh straneh, Mariborčani pa, tudi z malo nagajanja Fortune, so bili nekajkrat v priložnosti, da zaostanek znižajo na -2. Ker jim to žal ni uspelo je trener Šibila 10 minut pred koncem pri rezultatu 16:20 zahteval minuto odmora. Slednjo je dobri dve minuti kasneje pri rezultatu 19:22 zahteval še gostujoči trener Jovičič. Ko je 4 minute in pol pred koncem srečanja Stefan Žabič zadel za 20:23 je zasijala še luč upanja za Maribor, a je ta po izključitvi Jerenca in zadetku Mihe Kavčiča za 20:24 tudi hitro ugasnila. In ko je Ibrahim Haseljič žogo poslal v prazen mariborski gol za 20:25 je bilo dvomov o zmagovalcu tokratnega obračuna konec. Gorenje je na koncu zasluženo zmagalo z rezultatom 22:28.

Izjave:

Tadej Sok, kapetan RK Maribor Branik: Bila je zelo težka tekma. Mi smo se borili in dali vse od sebe, ampak ponovno nam je malo zmanjkalo tako kot na vseh tekmah proti vodini trojici. Meni, da je naš največji problem, da na zdržimo vse 60 minut srečanja. 15-20 minut odigramo zelo dobro, pride do nekaterih menjav in pričnemo izgubljati žoge. To takšna ekipa kot je tudi Gorenje zna s pridom izkoristiti. Tako so dosegli nekaj lahkih zadetkom, mi pa smo v napadu mučili tudi več kot minuto včasih in tako nepotrebno izgubljali energijo. Na koncu zgleda kot rutinirana zmaga Gorenja in malo mi je žal, ker se res lahko enakovredno kosamo z njimi, a delamo žal preveč napak.

Miha Kavčič, igralec RK Gorenje Velenje: Tekmo smo slabo začeli in se lovili vse do zaključka 1. polčasa. Nato smo se uspeli pobrati in nekako uspeli pripeljati tekmo v svojo korist. Morali smo dati vse od sebe še posebej zato, da smo nadoknadili vse manjkajoče igralce.