You are currently viewing V Lukni padel Ormož
  • Post category:Novice

Mariborski rokometaši so z rezultatom 22:20 premagali rokometaše ormoškega Jeruzalema ter se tako veselili 11 zmage v letošnji sezoni.

Liga NLB – redni del 21. krog, Dvorana Lukna Ljudski vrt, 09.03.2019, gledalcev: 400, sodnika: Ozren Backovič in Mirko Palačkovič

RK MARIBOR BRANIK – RK JERUZALEM ORMOŽ   22:20(14:10)

RK Maribor Branik: Đurica 14 obramb, Simonič; Žabič 1, Planinšek, Pungartnik, Celminš 5, Marušič 1, Sok, Jerenec 4, Velkavrh 6(7m-2/2), Ranevski, Jerebie, Golik 1, Buneta 1, Štumpfl 3(7m-1/1); Trener: Marko Šibila

RK Jeruzalem Ormož: Firšt-Šeruga, Balent 9 obramb, Zemljič; Bogadi 4, Šoštarič, Čudič 5(7m-1/1), Žuran 5, Hebar G., Hebar M. 3, Šulek, Kocbek, Ocvirk 3, Kosi, Mesarić, Horvat, Ciglar; Trener: Saša Prapotnik

 

7m: RK Maribor Branik 3/3, RK Jeruzalem Ormož 1/1

Izključitve: RK Maribor Branik  min, RK Jeruzalem Ormož

RK:

Vijoličasti rokometaši so odlično odprli srečanje in v prvih 10-ih minutah povedli z rezultatom 6:0, njihovega naleta pa ni ustavila niti minuta odmora gostujočega trenerja Saše Prapotnika, ki jo je zahteval že v 6. minuti. Mariborčani so Ormožane držali na varni razdalji, slednji pa so se v 21. minuti približali na -3, ko je za 9:6 zadel nekdanji igralec mariborskega Branika David Bogadi. Slednji je dve minuti pred koncem zadel za 12:10, a so Branikovci z zadetkoma Filipa Jerenca in Andraža Velkavrha na odmor odšli s prednostjo 4-ih zadetkov(14:10). Ormožani so 2. polčas pričeli bolje in v 35. minuti z zadetkom Davida Bogadija prepolovili zaostanek(14:12), Bojan Čudič pa je 3 minute kasneje zadel za 14:13. V 46. minuti so Branikovci po zaslugi dobre obrambe in razpoloženega vratarja Marine Đurice povedli z 18:15, zadel pa je Marin Buneta. Po izgubljenem napadu Ormoža je minuto odmora zahteval domači strateg Marko Šibila in ta je očitno koristila njegovim varovancem, saj v zadnjih 10 minut srečanja šli s prednostjo 4-ih zadetkov(20:16). Dve minuti kasneje je pri nespremenjenem rezultatu minuto odmora vzel trener Ormoža, Saša Prapotnik. Slednji je v 56. minuti pri rezultatu 22:17 poskusil z zadnjo minuto odmora še zadnjič zmotivirati svoje varovance. To mu je delno tudi uspelo, saj je njegovo moštvo izkoristilo nekaj nepotrebnih napak mariborskih rokometašev ter hitro doseglo 3 zadetke. A za kaj več je bilo premalo časa, Mariborčani pa so nato v zadnji minuti srečanje rutinirano pripeljali v svojo korist ter se tako zasluženo veselili 11 zmage v letošnji sezoni.

Izjave:

Marin Đurica, vratar RK Maribor Branik: Vedeli smo, da bo Ormož po zmagi nad Celjem prišel zelo samozavesten in, da bo tekma temu primerno zahtevna. Kljub malo nervoznemu zaključku smo bili skozi vso srečanje v vodstvi in boljši nasprotnik ter smo se na koncu zasluženo veselili zmage. Potrdili smo uvrstitev v končnico in tudi proti Krki moramo prikazati podobno igro. V končnici pa ne skrivamo ambicije po uvrstitvi, ki bi nam prinesla sodelovanje v Evropi prihodnjo sezono.

Bojan Čudič, kapetan RK Jeruzalem Ormož: Menim, da nas je zelo slab začetek srečanja stal dveh točk. Po tem smo skozi vso srečanje lovili zaostanek, prišli na samo gol razlike, a nas je to kot kaže tudi preveč izčrpalo. Na koncu smo sicer imeli priložnost, da bi ulovili Maribor, a je to bilo vse bolj na »galamo«.