You are currently viewing Prvič v sezoni delitev točk
  • Post category:Novice

Vijoličasti rokometaši so na težkem gostovanju v Dolu pri Hrastniku v dramatičnem zaključku srečanja iztržili delitev točk.

Liga NLB – redni del 8. krog, Dvorana Dolanka Dol pri Hrastniku, 03.12.2018, gledalcev: 300, sodnika: Dejan in Igor Ivančič

RK DOL TKI HRASTNIK – RK MARIBOR BRANIK  25:25(12:9)

RK Dol TKI Hrastnik: Seme, Nunčič; Brilej 5, Klepej 9(7m-3/3), Ajdari 7(7m-1/0), Grušovnik 1, Pintar, Bauerheim, Gospodarič, Hribšek 1, Ramič 1, Ribič, Jakopič, Simončič, Cigler, Koprivc 1; Trener: Aleš Sirk

RK Maribor Branik: Đurica 5 obram, Simonič; Žabič, Planinšek, Pungartnik, Celminš, Marušič 2, Sok 4, Šol 1, Jerenec 3, Velkavrh, Budja, Jerebie 1, Golik 8(7m-7/7), Buneta 6(7m-1/1), Štumpfl ; Trener: Marko Šibila

 

7m: RK Dol TKI Hrastnik 4/3, RK Maribor Branik 8/8

Izključitve: RK Dol TKI Hrastnik 12 min, RK Maribor Branik 14 min

RK: /

 

V prvih 15-ih minutah srečanja smo spremljali povsem izenačeno srečanje kot prvi pa so z več kot z zadetkom prednosti povedli mariborski rokometaši, za katere je v 16. minuti za 5:7 zadel Žan Šol. V zaključku polčasa pa so prišli v ospredje domači rokometaši. Slednji so v 24. minuti z zadetkom Amala Ajdarija izenačili na 9:9, do konca polčasa, tudi ob igralcu več skoraj ves čas, pa so si uspeli priigrati prednost 3 zadetkov(12:9). Po odmoru so varovanci Marka Šibile dokaj hitro uspeli izenačiti, saj je v 38. minuti Matija Golik z uspešno izvedeno sedemmetrovko zadel za 15:15. Vse do konca srečanja smo spremljali izenačeno igro gol za gol, v izteku 58. minute pa je bil Golik še sedmič od sedmih poskusov iz sedmih metrov uspešen ter tako zadel za 25:25. Do konca srečanja sta imeli obe moštvi priložnost za zmago, a je nobena, tudi ob minutah odmora na obeh straneh, ni uspela izkoristiti, tako da je ostalo pri neodločenem rezultatu in delitvi točk.

Izjave:

 

Marko Šibila, trener RK Maribor Branik: Drugo polovico 1. polčasa smo odigrali zelo slabo in dovolili nasprotniku, da se je razigral in si tako posledično priigral določeno prednost. Nekateri igralci, ki so vstopili v igro niso izpolnili pričakovanj, kar so znali domačini spretno izkoristiti. In ko pride do takšne situacije na tako vročih terenih, kjer na potek srečanja vplivajo tudi druge okoliščine, težko loviš rezultat. Izgubili smo preveč žog v napadu in morda na trenutke bili premehki v obrambi, tudi vratarja nista imela svojega dne, tako da na koncu če seštejemo vse skupaj je delitev točk najbolj pravičen razplet. Mi s tem ne moremo biti zadovoljni in bomo to morali na naslednjih tekmah nadoknaditi.