You are currently viewing Ribnica žal tokrat premočna
Žan Šol se vrača v matični RK Slovenj Gradec.
  • Post category:Novice

Rokometaši mariborskega Branika so žal tokrat v domačem Taboru morali priznati premoč trenutno še vedno neporaženemu moštvu v prvenstvu, moštvu Ribnice.

Liga NLB – redni del 5. krog, Dvorana Tabor Maribor, 03.10.2018, gledalcev: 400, sodnika: Aljoža Žibret in Miran Teršek

RK MARIBOR BRANIK-RD RIKO RIBNICA  24:30(12:13)

RK Maribor Branik: Đurica 10 obramb, Simonič 1 obramba; Žabič, Medved 4(7m-2/1), Pernek, Celminš 2, Marušič  2(7m-1/)0, Sok 2, Šol 8, Jerenec, Velkavrh 1, Budja, Jerebie,  Golik 1, Buneta 3, Štumpfl 1; Trener: Marko Šibil

RD Riko Ribnica: Bojić 7 obramb(1x7m), Glavan 1 obramba(1x7m); Strmljan 5, Horvat, Vujačić 7, Žagar 1, Knavs 2(7m-1/1), Pahulje, Lešek 2, Nosan B 3., Kovačič 4, Pucelj, Tomšič 1, Nosan M., Setnikar 5, Košmrlj; Trener: Siniša Markota

 

7m: RK Maribor Branik 3/1, RD Riko Ribnica 1/1

Izključitve: RK Maribor Branik 2 min, RD Riko Ribnica 4 min

RK: /

Klub nekaterim obrambam mariborskega vratarja Marina Đurice so z 0:2 povedli rokometaši Ribnice. Toda v nadaljevanju so vijoličasti dvignili nivo igre v obrambi ter v napadu izboljšali realizacijo in na polovici 11. minute je Žan Šol zadel za izenačenje na 5:5, ob izteku 13. minute pa za prvo vodstvo na srečanju(6:5). Že naslednja obramba Maribora je bila uspešna in Niko Medved je hitrim protinapadom vodstvo povišal na +2(7:5). Toda nekaj nepotrebnih napak v napadu in Ribnica je na začetku 19. minute z zadetkom Uroša Knavsa izenačila na 8:8. Do polovice 26. minute smo spremljali izenačeno igro gol za gol, Rok Setnikar pa je takrat zadel za vnovično vodstvo gostov z 11:12. Po napaki v napadu je Setnikar za Ribnico dosegel še en zadetek(11:13) in sledila je reakcija z mariborske klopi z zahtevo po minuti odmora. Žan Šol je po napotkih Marka Šibile nato dosegel zadetek in po minuti je posegel tudi trener Ribnice Siniša Markota. Do konca polčasa je še ostala dobra minuta igre, a ne eni ne drugi niso uspeli zadeti tako da je ostalo pri rezultatu 12:13. Po izenačenih uvodnih minutah, so prvi z več kot zadetkom prednosti povedli Ribničani. In sicer najprej z golom Rista Vujačića 14:16 ter nato še z golom Tilena Strmljana 14:17. Na začetku 40. minute je pri rezultatu 16:19 minuto odmora zahteval mariborski strateg Marko Šibila. Žal ta ni uspela ustaviti naleta gostov iz Ribnice, ki so z zadetkom razpoloženega Vujačića povedli 16:20 in nato še z golom Blaža Nosana 16:21. Ribničani so šli v zadnjih 10 minut srečanja s prednostjo 4-ih zadetkov(21:25). V 52. minuti pa je pri rezultatu 21:27 tretjo in hkrati zadnjo minuto odmora zahteval mariborski trener Šibila. Tudi zadnji poskus za morebiten preobrat žal ni bil uspešen, saj so razpoloženi gosti v 54. minuti z golom Strmljana ušli na +7(22:29). Vijoličasti rokometaši so do konca tekme uspeli za malenkost ublažiti svoj prvi domači poraz v sezoni.

Izjave:

Žan Šol, igralec RK Maribor Branik: Ribnica je skozi vso srečanje držala visok ritem in igrala kakovostno. V 1. polčasu smo se še enakovredno kosali z njimi, v 2. polčasu pa nam je padla koncentracija. To se je posledično poznalo na naši igri, saj smo naredili preveč napak in prejeli preveč lahkih zadetkov. Verjamem, da bomo iz tega poraza znali izluščiti smernice kaj popraviti, čaka nas še veliko trdega dela predvsem v obrambi, da se nam v prihodnosti ne bi več dogajale takšne stvari.