You are currently viewing Šol nazaj v Slovenj Gradec
Žan Šol se vrača v matični RK Slovenj Gradec.
  • Post category:Novice

Vodstvo RK Maribor Branik in 24-letni Žan Šol so se dogovorili o sporazumni prekinitvi sodelovanja, ki je tako mlademu Slovenjgradčanu omogočilo vrnitev v svoj matični klub.

Potem, ko sta vodstvi obeh klubov iz Maribora in Slovenj Gradca izrazili željo po vrnitvi Žana Šola v svoj matični klub, je tudi slednji pristal na zamenjavo sredine. V RK Slovenj Gradec je bila to že nekaj časa tiha želja in glede na ambicije, ki jih ima klub v tej sezoni z namero vrnitve v prvoligaško druščino, je ta poteza še kako smiselna. Prav tako je to korak k še večji finančni stabilnosti RK Maribor Branik, ki sicer ostaja brez enega igralca, a je na položaju levega zunanjega še dovolj razpoložljivih opcij. Šol je v Mariboru preživel dobro leto, vendar jo je skoraj polovico moral nameniti sanaciji in rehabilitaciji težje poškodbe kolena. »Nikoli si nisem želel povsem zapreti vrat v svojem matičnemu klubu. Menim, da je to po težki poškodbi kolena dobra odločitev, a je nisem povsem lahko sprejel. Včasih je potrebno stopiti kakšen korak nazaj, da bi nato lahko naredil dva naprej. Igranje za RK Maribor Branik mi je bilo v čast in verjamem, da je to bila za vse pravilna poteza.« je dejal Žan Šol, ki se mu vodstvo RK Maribor Branik zahvaljuje za ves njegov trud ter mu želi obilo uspeha na njegovi nadaljnji športni poti.