You are currently viewing Uspešna generalka pred derbijem s Celjem
  • Post category:Novice

Rokometaši mariborskega Branika so na Ptuju z visoko razliko premagali tamkajšnjega 1. B- ligaša ter se tako brez težav uvrstili v 1/8 finala Pokala Slovenije.

Liga NLB – Pokal Slovenije tekma 1/16 finala, Športna dvorana Ljudski vrt Ptuj, 11.12.2018, sodnika: Matic Romih in Tomaž Kržan

RK DRAVA PTUJ – RK MARIBOR BRANIK   26:40(11:19)

RK Drava Ptuj: Belec 2 obrambi, Žuran S. 2 obrambi; Reisman, Grobelnik 2, Hrupič 2(7m-1/0),, Zupanc 4, Stopar 3, Bedrač 1, Rožman 3, Žunič 1, Žuran M., Bračič, Krasnič 3, Sivka 7(7m-2/2),; Trener: Vladimir Vujović

RK Maribor Branik: Đurica 6 obramb, Simonič 6 obramb; Žabič 4, Celminš 7(7m-1/1), Sok 5, Jerenec 4, Velkavrh 3, Ranevski 3, Budja 3, Jerebie,  Golik 1(7m-2/1), Buneta, 3, Štumpfl 7; Trener: Marko Šibila

 

7m: RK Drava Ptuj 3/2, RK Maribor Branik 3/2

Izključitve: RK Drava Ptuj 6 min, RK Maribor Branik 0 min

RK: /

Ne glede na to, da jim je nasproti stalo moštvo 1. B lige, so mariborski rokometaši srečanje pričeli odločno in že v uvodnih 10 minutah povedli 7:2. Prav zaradi tega je moral prvo minuto odmora vzeti domači trener Vladimir Vujović, ki je uspel prebuditi svoje varovance. Ti so se namreč z delnim izidom 3:0 uspeli približati na 5:7, a so Branikovci takoj zatem ponovno ušli na +5(5:10), za kar je s svojima prvima goloma po poškodbi poskrbel Nikola Ranevski. V 22. minuti je pri rezultatu 8:14 ptujska klop zahtevala še drugo minuto odmora, a ta tokrat ni prekinila naleta mariborskega Branika. Varovanci Marka Šibile so si z dobro igro tako v obrambi kot v napadu do odhoda na odmor priigrali visoko prednost 8-ih zadetkov(11:19). Po izenačenih uvodnih minutah v 2. polčasu je trener ptujske Drave v 44. minuti pri rezultatu 18:29 s še z zadnjo minuto odmora poskušal z nasveti izvesti preobrat, a mu to žal ni uspelo. Vijoličasti rokometaši so izkoristili daljšo in kakovostnejšo klop ter iz minute v minuto večali prednost. V zadnjih 10 minut tekme so šli s prednostjo 14-ih zadetkov in tako lahko mirno končali letošnjo prvo preizkušnjo v pokalnem tekmovanju. Trener Šibila je dal priložnost igralcem s klopi, ki pa so jo dobro izkoristili ter do konca uspeli zadržati vso priigrano prednost(26:40).

Izjave:

Izidor Budja, igralec RK Maribor Branik: Danes se nam je praktično vse poklopilo tako v obrambi kot v napadu. Začeli smo odločno in dokaj hitro visoko povedli. To nam je dalo še večjo samozavest, tako da smo tudi igralci s klopi lahko dobili več priložnosti in menim, da smo jo vsi dobro izkoristili. Veseli smo, da smo se uvrstili v naslednji krog pokalnega tekmovanja, že od jutri naprej pa popolna osredotočenost na nedeljsko tekmo s Celjem.