You are currently viewing V Maribor z novim parom točk

RK Maribor Branike je na gostovanju v Škofji Loki prišel do pomembne zmage in novim parom točk. Vijoličasti rokometaši so bili na koncu boljši z rezultatom 26:31.

Liga NLB – redni del 4. krog, Dvorana Poden Škofja Loka, 29.09.2018, gledalcev: 350, sodnika: Brstin Kavalar in Uroš Nahtigal

RD URBANSCAPE LOKA – RK MARIBOR BRANIK   26:31(13:13)

 

RD Urbanscape Loka: Juričan 2 obrambi, Dobaj 5 obramb; Vrbinc 5, Šibanc 3(7m-2/1), Gartner 3, Dolenc, Krivic, Jamnik 7(7m-5/5), Jesenko M. 1, Pipp 3, Bergant, Jesenko A. 2(7m-1/1), Bogdanič-Jenko, Plestenjak 1, Klemenčič, Marinović 1; Trener: Robert Beguš

RK Maribor Branik: Đurica 11 obramb, Simonič; Žabič, Medved 6(7m-2/2), Celminš 4, Marušič, Sok, Šol 7, Jerenec 1, Velkavrh 1, Budja, Jerebie 4,  Golik, Buneta 5, Štumpfl 3; Trener: Marko Šibila

 

7m: RD Urbanscape Loka 8/7, RK Maribor Branik 2/2

Izključitve: RD Urbanscape Loka 6 min, RK Maribor Branik 16 min

RK: /

Mariborčani so srečanje pričeli odločno ter takoj povedli 0:2. Domačini so nato v 7. minuti z uspešno izvedeno sedemmetrovko Grege Jamnika izenačili na 3:3. Vijoličasti rokometaši so še naprej igrali nepopustljivo v obrambi ter preudarno v napadu, Niko Medved pa je svoje moštvo v 14. minuti ponovno popeljal v vodstvo s 7:5. Alen Šibanc je v 20. minuti s kazenskim strelom iz sedmih metrov premagal Marina Đurico ter izenačil na 8:8. Do konca polčasa smo spremljali izenačeno igro, moštvi pa sta na odmor odšli pri rezultatu 13:13. Tudi v 2. polčasu smo v vse do 43. minute spremljali igro gol za gol, Iulian Jerebije pa je v dotični minuti z odlično akcijo na 6-metrski črti poskrbel za vodstvo 18:20. V 46. Minuti je pri rezultatu 19:21 prvo minuto odmora v drugi polovici srečanja zahteval mariborski strateg Marko Šibila. Slednja je koristila njegovim varovancem, ki so uspešno realizirali naslednja dva napada ter z goloma Žana Šola in Andrisa Celminša v 48. minuti prvič povedli s 4-mi zadetki prednosti(19:23). V 49. minuti so imeli mariborski igralci nekaj sekund kar 3 igralce manj v polju zaradi izključitev, a so povsem izničili manko. Za nameček Je Andraž Velkavrh v 51. minuti zadel za 20:25 in ko je Niko Medved na začetku 55. minute zadel za 22:27 je zahteva po minuti odmora prišla tudi iz škofjeloške klopi. Toda tudi na zmotila ritma Mariborčanov, ki so na polovici 56. minute z golom Žana Šola ušli na +6(22:28). Domačini so sicer poskušali z agresivno obrambo mož na moža, a jim je do konca srečanja uspelo le ublažiti poraz. Rokometaši mariborskega Branika pa so se zasluženo veselili zmage z rezultatom 26:31.

Izjave:

 

Iulian Jerebie, igralec RK Maribor Branik: Menim, da v 1. polčasu nismo dali svojega maksimuma in pokazali vse kar znamo. Toda v 2. polčasu smo našli še dodatno motivacijo in  zaigrali bolj odločno tako v obrambi kot v napadu. To se nam je obrestovalo in z moštveno igro smo na koncu uspeli priti do zaslužene zmage in pomembnih dveh točk.