• Post category:Novice

V 19. krogu RK Maribor Branik čaka gostovanje pri RK Trimo Trebnje. Gre za tekmo, kjer šteje vsaka točka.

Mariborčani so po zadnjem domačem porazu vedno bližje borbi za obstanek v prvi ligi in gostovanje pri eni izmed boljših ekip v ligi bo velik zalogaj. Ekipa Maribora je po 18. krogu na predzadnjem mestu lestvice s pičlimi 7 točkami in nujno potrebuje pozitivne rezultate, če želi ostati v prvi slovenski ligi.

RK Trimo Trebnje lovi naslov, a za vodilno ekipo iz Celja zaostaja za 2 točki. Zadnjih 5 tekem so dobili in čeprav so tudi v tem dvoboju favorit, ekipe iz Maribora ne bodo podcenjevali, saj si ne smejo privoščiti dodatnih spodrsljajev.

Za napoved je tokrat poskrbel kapetan, Tadej Sok: “Po težkem porazu na zadnji tekmi smo se osredotočili na to, da dvignemo samozavest ekipe. Skušali smo se pripraviti na najboljši možen način, vsekakor pa je tekma s Trimom poseben izziv.”

Tekma je na sporedu v petek ob 19. uri. Gremo Maribor!