You are currently viewing V Taboru padel Koper
  • Post category:Novice

RK Maribor Branik je tudi na prvi domači tekmi v novi sezoni dosegel zmago, saj je Taboru s 23:20 premagal RD Koper 2013.

Liga NLB – redni del 2. krog, Dvorana Tabor Maribor, 13.09.2018, gledalcev: 400, sodnika: Mitja Smolko in Matija Knez

RK MARIBOR BRANIK-RD KOPER 2013   23:20(12:9)

RK Maribor Branik: Đurica 15 obramb(3x7m), Štamic, Simonič; Žabič 8, Medved 4(7m-2/1), Celminš 2, Marušič  0(7m-1/0), Sok 2(7m-1/1), Šol 3, Jerenec 1, Velkavrh , Budja, Jerebie,  Golik 1, Buneta 2, Štumpfl; Trener: Marko Šibila

RD Koper 2013: Haseljić, Kocjančič 3 obrambe(1x7m), Postogna 7 obramb; Grzentič 3, Krečič 6, Matijaševič, Poklar, Moljk 1, Smolnik 1(7m-1/0), Sokolič 1, Guček, Zugan 1, Marić 1, Planinc, Stopar, Bratkovič 5(7m-3/1); Trener: Peter Mičovič

 

7m: RK Maribor Branik 4/2, RD Koper 2013 4/1

Izključitve: RK Maribor Branik 8 min, RD Koper 2013 4 min

RK: RD Koper 2013-v 38. min Jaka Moljk(diskvalifikacija)

V uvodnih minutah obračuna so bili v ospredju vratarji obeh moštev, ki so v 5-ih minutah zbrali skupaj kar 6 obramb. V izteku 5. minute je prvi gol za vodstvo vijoličastih rokometašev 1:0 dosegel Andris Celminš, na polovici 7. minute pa je z dvema zaporednima zadetkoma Stefan Žabič poskrbel za vodstvo 3:1. Toda Koprčani so z nekaj dobrimi obrambami v 9. minuti z zadetkom Grege Krečiča uspeli izenačiti na 3:3, slednji pa je ob izteku 12. minute poskrbel za prvo vodstvo Kopra na srečanju (3:4). Le pol minute kasneje je Adam Bratkovič zadel za 3:5 in sledila je prva minuta odmora na zahtevo domačega trenerja Marka Šibile. Slednji je na parket poslal povsem spremenjeno postavo, ki jev 18 .minuti  najprej z golom Žabiča uspela izenačiti(6:6) ter nato z uspešnim protinapadom Nika Medveda povesti 7:6. Na začetku 23. minute je Tadej Sok zadel za 10:8, pol minute pred koncem pa so ob dobri obrambi z vratarjem Marinom Đurico na čelu Mariborčani povedli 11:8. Zadel je Matija Golik, ob tem rezultatu pa sta moštvi odšli na odmor. Vijoličasti rokometaši so v začetku 2. polčasa nadaljevali z enakim ritmom ter priigrano prednost uspešno branili. V 38. minuti je rdeči karton zaradi grobega prekrška nad Andrisom Celminšem prejel rokometaš Kopra Jaka Moljk, tri minute kasneje pa izredno razpoložen Žabič zadel za 18:13 in sledila je minuta odmora na zahtevo gostujočega trenerja Petra Mičoviča. Ta je delno prebudila njegove varovance, a so mariborski rokometaši s prednostjo 5-ih zadetkov šli v tudi zadnjih 10 minut srečanja(21:16). Granitna obramba z izjemnim vratarjem Đurico na čelu je povzročala ogromne težave Koprčanom in ko je Celminš na začetku 56. minute zadel za 22:16 je močno zadišalo po drugi zaporedni zmagi na uvodu sezone. Tako se je tudi zgodilo, Koprčani pa so do konca uspeli ublažiti poraz, tekma se je namreč končala z rezultatom 23:20.

Izjave:

Žan Šol, igralec RK Maribor Branik: Trdo smo delali skozi celotne priprave in kot kaže tudi zelo uspešno. Kljub precejšnji spremembi v igralski zasedbi pred sezono smo se dobro ujeli, kar smo pokazali že na prvi tekmi v Dobovi. Koper se je še enkrat več pokazal za težkega in kakovostnega nasprotnika, a smo z borbeno in moštveno igro na koncu zasluženo zmagali. Vesel sem, da sem se uspešno vrnil po težki poškodbi kolena, a se zavedam da bo potrebno vložiti še veliko truda, da preprečim to da se poškodba ne bi ponovila in da nadaljujem z še boljšimi predstavami.