You are currently viewing Vijoličasti rokometaši gostujejo v Zlatorogu
  • Post category:Novice

Rokometaše mariborskega Branika po uspešnem uvodu v novo sezono ter dveh zaporednih zmagah čaka obračun z aktualnimi državnimi prvaki, rokometaši Celja Pivovarne Laško.

Uvodno srečanje 3. kroga Lige NLB prinaša štajerski derbi med Mariborom in Celjem. Mariborčani bodo tako po dveh sezonah, če izvzamemo lanskoletni obračun v četrtfinalu pokalnega tekmovanja, ponovno odigrali prvoligaško srečanje v celjskem Zlatorogu. Zagotovo bo to srečanje nekaj posebnega za Stefana Žabiča, ki se je z 8-zadetki izkazal na zadnji tekmi proti Kopru. Mladi in nadarjeni Celjan bo namreč na parket celjske dvorane prvič stopil v vijoličastem in ne v rumenem-celjskem dresu. »Spomini na vsa ta leta v Celju bodo ostali za vedno. Vendar sedaj sem v drugem klubu in v drugem dresu. Razmišljam v tej smeri, da se ne oziram v preteklost in sem povsem osredotočen na delo in igro v novi sredini. Pričakovanja so velika, še posebej po dobri predstavi proti Kopru, a se hkrati zavedamo izjemne kakovosti Celja. Tekma bo zagotovo težka in dali bomo vse od sebe ter pustili srce na igrišču.«  je dejal mladi nadarjeni 19-letni krožni napadalec, ki v Mariboru igra kot posojen igralec Celja. »Vesel sem, da sem prišel v takšno ekipo kot je Maribor. Veliko igralcev je iz Celja igralo v Mariboru in veliko jih mi je svetovalo, da naj izberem Maribor. Počaščen sem, da lahko sodelujem s tako izkušenimi igralci kot je npr. Niko Medved in s  trenerjem Šibilo.« je dodal Žabič

Stefan je tako šel po bratovih stopinjah. V sezoni 2014/15 je namreč njegov starejši brat Igor Žabič uspešno nastopal za mariborski Branik, sedaj pa je eden glavnih igralcev pri poljskem predstavniku v elitni Ligi prvakov, Wisli iz Plocka. »Seveda sem prvo mnenje iskal pri bratu in takoj je iskreno povedal, da nimam kaj razmišljati. Zelo sem zadovoljen z začetkom sezone tako glede igre celotnega moštva kot z mojo formo. Želim si, da bi tako tudi nadaljevali in z nestrpnostjo pričakujemo tekmo s Celjem.« je zaključil Žabič

Srečanje med RK Celje Pivovarna Laško in RK Maribor Branik se bo v sredo 19. septembra v celjski Dvorani Zlatorog pričelo ob 18. uri.