You are currently viewing Vid Kačičnik je nova moč na levem krilu
  • Post category:Novice

Vodstvo RK Maribor Branik nadaljuje je s sestavljanjem ekipe za sezono 2022/23. V Maribor se seli tudi Vid Kačičnik.

Kačičnik bo v štajerski prestolnici dobil prvo pravo priložnost za igranje v ligi NLB. V zadnji sezoni je navduševal v dresu celjskih mladincev. V mladinski ligi je na 26 tekmah vpisal kar 113 golov.

Izredno nadarjeni 20-letnik prihaja iz celjske akademije in se najbolj domače počuti na položaju levega krila.

Kačičnik je lani poleti s slovensko reprezentanco do 19 let osvojil četrto mesto na evropskem prvenstvu, ob selitvi v Maribor pa napovedal: »Za prihod v Maribor sem se odločil predvsem zaradi želje po napredku. Mislim, da je to spet korak naprej oziroma stopnička višje v moji karieri.  To bo zame prva resna članska sezona, tako da že res nestrpno pričakujem prvo srečanje z ekipo. Moji cilji ostajajo enaki kot do sedaj, torej čimvečji napredek, zato bom na vsakem treningu in prav tako na tekmi dal vedno vse od sebe, da napredujem in s tem dodam svoj doprinos ekipi do naših skupnih ekipnih ciljev. Navijačem pa lahko zagotovim maksimalno borbo na igrišcu do zadnje sekunde.«