You are currently viewing »Zdesetkani« premagali Krko

RK Maribor Branik je, kljub kar nekaj manjkajočim igralcem zaradi zdravstvenih težav, premagal novomeško Krko in prišel do novih pomembnih točk.

Liga NLB – redni del 11. krog, Dvorana Tabor Maribor, 23.11.2018, gledalcev: 100, sodnika: Aljoša Žibret in Miran Teršek

RK MARIBOR BRANIK-MRK KRKA   28:27(12:15)

RK Maribor Branik: Đurica 13 obramb(2x7m), Simonič; Žabič 2, Planinšek, Marušič  2, Sok 3, Šol 2, Velkavrh 8, Budja, Jerebie 1,  Golik 5(7m-2/1), Buneta 5, Štumpfl; Trener: Marko Šibila

MRK Krka: Tomić 11 obramb(1x7m), Imperl; Rašo L. 2, Bevec, Didovič 5, Okleščen 2, Pršina 3, Irman 2(7m-1/0), Jakše 2(7m-1/0), Klemenčič, Rašo D., Batagelj, Papež 9(7m-2/1), Kukman 1, Matko, Florjančič 1(7m-1/0); Trener: Mirko Skoko

 

7m: RK Maribor Branik 2/1, MRK Krka 5/1

Izključitve: RK Maribor Branik 4 min, MRK Krka 6 min

RK: RK Maribor Branik – v 58. minuti Iulian Ernest Jerebie(diskvalifikacija)

Precej oslabljeni Mariborčani, ki so zaradi zdravstvenih težav Filipa Jerenca in Andrisa Celminša zaigrali le 13 igralci, so srečanje pričeli nervozno in s kar nekaj nepotrebnimi napakami v napadu. To so izkoristili gostje iz Novega mesta in v 8. minuti z zadetkom Kristjana Pršine povedli 2:5. Toda vijoličasti rokometaši so se prebudili in prekinili nalet Krke ter po zaslugi treh zaporednih zadetkov Andraža Velkavrha v 14. minuti povedli 6:5. Takoj zatem je prvo minuto odmora zahteval gostujoči trener Mirko Skoko, ki je s tem manevrom uspel ustaviti nalet Mariborčanov. Do 21. minute smo bolj kot ne spremljali igro gol za gol(10:10), nato pa so ponovno prišle minute rokometašev Krke, ki so z nekaj hitrimi akcijami dosegli delni izid 0:4 ter v 26. minuti povedli 10:14. Po minuti odmora je tako posegel tudi domači strateg Marko Šibila, a je njegovim varovancem do dohoda na odmor zaostanek le delno zmanjšati(12:15). Po uvodnem zadetku Jerneja Papeža za 12:16 je kazalo, da bo Krka nadaljevala tako kot je končala prvo polovico srečanja. Vendar so se vijoličasti rokometaši pobrali, bolj odločno odigrali v obrambi in v 40. minuti z zadetkom Iuliana Jerebiea izenačili na 18:18, Tadej Sok pa je v naslednjem protinapadu z golom dvignil maloštevilno publiko v Taboru na noge, še pred tem pa je minuto odmora zahtevala novomeška klop. V 49. minuti je Marin Buneta zadel za 22:20 in dal zalet svojemu moštvu. Mariborska obramba na čelu s ponovno izjemno razpoloženim vratarjem Marino Đurico onemogočala novomeški napad, Branikovci pa so v napadu potrpežljivo večali razliko iz minute v minuto. V 56. minuti je Matija Golik zadel za 26:22 in zadišalo je po tem, da bosta tudi tokrat obe točki ostali doma. Do konca smo spremljali napeto in na trenutke zelo nervozno srečanje, vijoličasti rokometaši pa so do konca uspeli ostati v prednosti ter si tako priigrali pomembni točki proti neposrednemu konkurentu za uvrstitev v končnico za prvaka.

Izjave:

 

Matija Golik, igralec RK Maribor Branik: Tekmo smo začeli slabo kot v enem krču in nikakor se ni uspeli sestaviti vse do konca polčasa. Na odmoru v garderobi smo si zadali, da zaigramo bolj čvrsto in povezano ter odločno predvsem v obrambi. Tako smo tudi odigrali na parketu, nasprotniku tako onemogočili lahke zadetke, a na drugi strani sami prišli do nekaj pomembnih golov. Pokazali smo karakter in odigrali tudi za tiste soigralce, ki so tokrat manjkali zaradi poškodb ali bolezni.