You are currently viewing Naslednji izziv je gostovanje pri Trimu
Dajnko Photography
  • Post category:Novice

RK Maribor Branik bo tekmo 17. kroga lige NLB odigral en dan bolj zgodaj, kot je bilo sprva predvideno. Zasedba Luke Žvižeja se tako že danes odpravlja na gostovanje k Trimu iz Trebnjega.

Maribor, ki je po dveh zaporednih zmagah na 9. mestu točkovno poravnan s tremi ekipami, se bo tokrat pomeril z drugo ekipo državnega prvenstva. Trimo je ob Celju še edina neporažena ekipa v tej sezoni, varovanci Uroša Zormana pa za vodilnim Celjem ob dveh tekmah manj zaostajajo za pet točk.

Najnevarnejša igralca v napadu sta v tej sezoni Filip Glavaš (63 golov) in Toshe Onchev (50 golov).

Trimo je v tem koledarskem letu odigral vsega dve ligaški tekmi in dvakrat zmagal. Dobova je padla s 27:25, Ivančna Gorica pa z 22:29. Trimo je v tej sezoni v Mariboru gostval 2. oktobra lani in slavil z 31:26.

Luka Žvižej, trener RK Maribor Branik: »Pred nami je nova preizkušnja. Odhajamo v Trebnje, kamor lahko potujemo sproščeni in s ciljem, da nadaljujemo z našim delom, z našo igro in našo energijo. Želimo si napredovati, zato gremo v boj za nove točke.«

Tekma je na sporedu ob 19:30, poskrbljeno bo za spletni prenos.