You are currently viewing Odličen drugi polčas za zmago v Ormožu
Foto: Anamarija Valentina Dajnko
  • Post category:Novice

Rokometaši mariborskega Branika so na zaostali tekmi 6. kroga Lige NLB prišli do velike zmage. Vijoličasti so gostovali v Ormožu, kjer so ob otvoritvi prenovljenega Hard EKa slavili z 29:27.

Na klopi Maribora je prvič sedel trener Davor Rokavec, ki se je ekipi pridružil pred tednom dni. V prvem polčasu so bili boljši gostitelji, ki so v tekmo vstopili zelo pogumno in igrali tudi na krilih navijačev. Ormož je ob odmoru vodil s 14:10.

V drugem polčasu so vijoličasti zaigrali bolje in z dobro obrambo ter kvalitetnimi napadi poskrbeli za popoln preobrat in za sanjski debi novega trenerja. Maribor je do odločilnega prednosti prišel v zadnji četrtini tekme, gostitelji pa so v napeti končnici neuspešno lovili zaostanek.

Junak Maribora je bil z osmimi goli Andraž Velkavrh, po pet pa sta jih dosegla Filip Jerenec in kapetan Tadej Sok.

6. krog Lige NLB:
RK Jeruzalem Ormož – RK Maribor Branik 27:29 (14:10)
Strelci Jeruzalem Ormož: Čudič 9, Žuran 6, Kocbek in Šoštarič po 3, Bogadi in Mesarić po 2, Hebar in Ozmec po 1.
Strelci RK Maribor Branik: Velkavrh 8, Jerenec in Sok po 5, Ranevski, Špelić in Miličević po 3, Hočevar in Jerebie po 1.