You are currently viewing V zaključku skoraj izničili 8 golov zaostanka

Vijoličasti rokometaši so po prvi polovici 2. polčasa srečanja v Ribnici zaostajali že za 8 zadetkov, a v samem zaključku pošteno namučili gostitelje, da so uspeli obe točki zadržati doma.

Liga NLB – redni del 17. krog, Športni center Ribnica, 02.02.2019, gledalcev: 350, sodnika: Uroš Nahtigal in Brstin Kavalar

RD RIKO RIBNICA – RK MARIBOR BRANIK   26:24(13:7)

RD Riko Ribnica: Bojić 8 obramb, Klarič; Strmljan 1, Horvat 2, Vujačić 3, Knavs 1(7m-1/0), Ranisavljević 1, Pahulje, Lešek , Nosan B. 2, Kovačič 7, Pucelj 3(7m-1/1), Tomšič, Nosan M., Setnikar 6(7m-4/3), Košmrlj; Trener: Siniša Markota

RK Maribor Branik: Đurica 7 obramb, Simon; Žabič, Planinšek 2, Celminš 1, Marušič, Jerenec, Velkavrh 4, Ranevski 6, Budja 1, Jerebie 7,  Golik, Bugunović, Buneta 1, Štumpfl 2(7m-2/2); Trener: Marko Šibila

 

7m: RD Riko Ribnica 6/4, RK Maribor Branik /

Izključitve: RD Riko Ribnica 2 min, RK Maribor Branik 0 min

RK: /

V uvodu prve tekme v nadaljevanju sezone mariborskim rokometašem ni steklo v napadu, kar so izkoristili favorizirani Ribničani ter v 7. minuti z zadetkom Roka Setnikarja povedli 4:2. Tudi v nadaljevanju mariborski napad ni našel rešitve, edini razpoložen pa je bil krožni napadalec Iulian Jerebie. Posledično je v 15. minuti pri rezultatu 9:5 po prvi minuti odmora posegel mariborski strateg Marko Šibila. V naslednjih 8-im minutah smo videli le tri zadetke pa še to 2 v mariborski in 1 v ribniški mreži. Da bi do konca polčasa skušal zmanjšati zaostanek je trener Šibila zahteval še eno minuto odmora, a so domačini polčas zaključili s prednostjo 6-ih zadetkov(13:7). Po uvodnem golu Davida Kovačiča na začetku 2. polčasa in s tem vodstvo 14:7 so v nadaljevanju večji del spremljali igro gol za gol. V 39. minuti so se Mariborčani z dvema zaporednima goloma Jerebieja približali na -5(16:11), je le 5 minut kasneje Rok Setnikar poskrbel za vodstvo z 19:11. Nekaj upanja je nato prinesel delni izid 1:5 ter tako v 49. minuti  rezultat 20:16. Toda mariborsko mrežo sta v nadaljevanju zatresla Stefan Ranisavljević in Gašper Horvat, v 51. minuti pa je pri rezultatu 22:16 mariborska klop izkoristila še zadnjo minuto odmora. Ta je ponovno dala zagon mariborskim rokometašem, ki so se z goloma Nejca Planinška in Andraža Velkavrh ponovno približali na -4(22:18). Pri rezultatu 23:19 pa je v 54. minuti »time out« zahteval trener Ribnice, Siniša Markota. Ta je delno ustavila nalet mariborskega Branika, ki se je v 57. minuti z zadetkom Nikole Ranevskega približal na samo 2 gola zaostanka(24:22). Minuto kasneje je Rok Setnikar izvedel sedemmetrovko in pri tem zadel samo okvir vrat, a nato Branikovci niso izkoristili napada. V 69. minuti je Jan Pucelj zadel za 25:22 ter preprečil dramatičen zaključek srečanja. Končnih rezultat 26:24 je z zadetkom v izteku srečanja postavil Andraž Velkavrh.

Izjave:

Iulian Jerebie, igralec RK Maribor Branik: V začetek srečanja smo šli preveč nezbrano ter tako naredili preveč nepotrebnih napak. Takšno moštvo kot je Ribnica je to znalo izkoristiti ter se uspelo oddaljiti za nekaj zadetkov. Vedno je težko loviti zaostanek, a smo se nato v nadaljevanju uspeli zbrati in se v zaključku srečanja povsem približati. Kljub temu je samo 15 minut dobre igre enostavno premalo, da bi premagali tako kakovostno ekipo kot je Ribnica.