You are currently viewing Za gol prekratki
  • Post category:Novice

V dramatični končnici izredno zanimivega rokometnega obračuna med rokometaši mariborskega Branika in Velenjskega Gorenja so bili za gol boljši rokometaši slednjega. Na koncu so slavili z rezultatom 20:21.

Liga NLB – redni del 17. krog, Dvorana Tabor Maribor, 09.02.2018, gledalcev: 850, sodnika: Ozren Backović in Mirko Palačkovič

RK MARIBOR BRANIK – RK GORENJE VELENJE  20:21(9:11)

RK Maribor Branik: Đurica 9 obramb, Simonič; Žabič 2, Planinšek, Celminš, Marušič, Jerenec 3, Velkavrh 4, Ranevski 1, Budja, Jerebie 2,  Golik 2(7m-1/1), Bogunović 1, Buneta 1, Štumpfl 4(7m-3/2); Trener: Marko Šibila

RK Gorenje Velenje: Logar, Vujović, Taletovič 10 obramb(1x7m); Haseljić, Tajnik 3(7m-2/2), Špelić, Matanović 4(7m-2/2), Levc, Miklavčič, Banfro, Verdinek 8(7m-4/4), Kavčič M. 5, Kavčič A. 1(7m-1/0), Kete; Trener: Zoran Jovičič

 

7m: RK Maribor Branik 4/3, RK Gorenje Velenje 7/6

Izključitve: RK Maribor Branik 8 min, RK Gorenje Velenje 8 min

RK: /

Vijoličasti so odlično odprli srečanje in takoj povedli s 3:1. A ko je že kazalo, da bodo Mariborčani pobegnili se je zgodilo ravno sprotno. Velenjčani so izkoristili neučinkovitost mariborskega napada in preveč tehničnih napak ter na krilih nekdanjega igralca v vijoličastem, Matica Verdineka, izpeljali preobrat in z delnim izidom 0:7 povedli 3:8. Pri tem ni pomagala niti minuta odmora, ki jo je mariborski strateg Marko Šibila zahteval že v 14. minuti. Do zaključka polčasa se je mariborskim rokometašem uspelo približati na samo 2 zadetka, kapetan Andraž Velkavrh je namreč v 25. minuti zadel za 7:9. Do odhoda na odmor smo videli po 2 zadetka na obeh straneh in Gorenje je dobilo polčas z 9:11. Po uvodnih minutah sodeč je odmor Mariborčanom dobro del. Slednji so namreč takoj izenačili na 11:11, v 35. minuti pa je Nikola Ranevski poskrbel za vnovično vodstvo domačih rokometašev(12:11). V 49. minuti je minuto odmora zahteval domači trener in Uroš Štumpfl je z zadetkom za 18:16 poskrbel za veselje na tribunah Tabora. Toda ponovno je sledil padec Branikovcev, ki so dovolili, da so Velenjčani z delnim izidom 0:3 v 54. minuti z golom Vlada Matanovića povedli 18:19. Dve minuti kasneje je Stefan Žabič izenačil na 19:19 in pred napadom je minuto odmora zahteval velenjski strateg Zoran Jovičič. Sledila je uspešno izvedena sedemmetrovka Verdineka in Velenjčani so v zadnje tri minute srečanja šli prednostjo zadetka. Po zapravljen napadu mariborskega Branika je sedemmetrovko uspešno še izvedel Domen Tajnik in Gorenje popeljal v vodstvo 19:21. Dobro minuto pred koncem je še zadnjo minuto odmora zahteval Marko Šibila, ki ji je sledil hiter zadetek Žabiča za 20:21. Velenjčani so takoj reagirali s svojo minuto odmora in 38 sekund pred zadnjo sireno krenili v napad, a ga tudi hitro zapravili. Do priložnosti za izenačenje so tako prišli Mariborčani, a jim je to ob strelu Marina Bunete preprečil velenjski čuvaj mreže Emir Taletovič. Zmage in novih dveh točk so se tako lahko veselili Velenjčani, ki so se tako utrdili na trenutno 3. mestu prvoligaške lestvice.

Izjave:

Uroš Štumpfl, igralec RK Maribor Branik: Težko je zbrati besede po takšni težki tekmi. Spremljali smo pravo prvenstveno tekmo. Kljub porazu na koncu, menim da si nimamo kaj očitati saj smo pustili srce na igrišču in dali vse od sebe, kar smo ta trenutek sposobni. Na koncu nam je morda zmanjkalo nekaj sreče in tekma se je žal razpletla tako kot se je.

Andraž Kete, igralec RK Gorenje Velenje: Veseli smo, da se je tako razpletlo. Po slabem uvodu v srečanje smo se uspeli zbrati in si priigrati določeno prednost, ki pa so jo Mariborčani uspeli izničiti že do konca polčasa. V nadaljevanju smo spremljali izenačeno srečanje vse do zadnjih minut. V dramatični končnici smo tudi z nekaj sreče uspeli osvojiti obe točki, kar je najbolj pomembno.